banner461
banner195

Vatandaşın Canına Tak Edince

Nevşehir’de geçtiğimiz yıllarda seyyar satıcılar ve dilencilerden yana bir hayli dertli olan yerel yönetimlere şahit olduk. Kimi belediyeler yerleşim alanlarının hemen giriş ve çıkışlarına buraya seyyar satıcı ve dilenciler giremez tabelaları asmıştı. Aynı yöntemi şimdi apartmanlarda görmek mümkün.

 Vatandaşın Canına Tak Edince
23 Temmuz 2015 Perşembe 23:31

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de geçtiğimiz yıllarda seyyar satıcılar ve dilencilerden yana bir hayli dertli olan yerel yönetimlere şahit olduk. Kimi belediyeler yerleşim alanlarının hemen giriş ve çıkışlarına buraya seyyar satıcı ve dilenciler giremez tabelaları asmıştı. Aynı yöntemi şimdi apartmanlarda görmek mümkün.

İlimizde son yıllarda toplu yaşam merkezleri apartmanların artışıyla birlikte seyyar satıcılar ve dilenciler apartmanları dolaşmaya başladı. Her ne kadar ilimizde ciddi manada dilenci ve seyyar satıcı sorunu yaşanmasa da apartman sakipleri kapılarına dayanan seyyar satıcı ve dilencilerden imtina edip işte bu tabelalardan asmaya başladı.

Aynı apartman sakinlerinin ve yöneticilerinin bir diğer derdi ise binaları reklam panoları gibi kullananlar. Onlara da Apartman sakipleri ve yöneticilerin bir uyarısı var. “Bizim binamız sizin reklam ve ilan panonuz değil”.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.