banner461
banner195

Virane Binaların Yıkılması İsteniyor

Nevşehir merkeze bağlı Kaymaklı beldesi sakinleri beldenin değişik mahalle ve sokaklarında bulunan virane binaların yıkılmasını istiyor.

Virane Binaların Yıkılması İsteniyor
18 Aralık 2013 Çarşamba 10:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Kaymaklı beldesi sakinleri beldenin değişik mahalle ve sokaklarında bulunan virane binaların yıkılmasını istiyor.

Son yıllarda belde yapılan yerel hizmetlerle birlikte eskiye nazaran daha iyi bir görüntü sergilenmeye başlanan Kaymaklı beldesinde artık kullanılamaz ve oturulamaz hale gelen binaların yıkılarak beldenin virane binaların çirkin görüntüsünden kurtarılması bekleniyor.

Tıpkı Derinkuyu ilçesinde yapıldığı gibi belediyenin yetkili kurumlardan ve virane evlerin sahiplerinden izin almak suretiyle bu binaları yıkabileceğine dikkat çeken Kaymaklılı Vatandaşlar, beldenin söz konusu virane binaların yıkımının ardından daha güzel bir görünüm kazanacağında hem fikir.

Kaymaklı beldesinde edinilen bilgiye göre yaklaşık 70 virane ev bulunuyor.Ve Kaymaklı Belediyesi bu konuda Belediye Başkanı Halit Elma nın direktiflerinde Turizme artı değer kazandıracak projelerinin olduğu bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fbyusuf50 - 5 yıl önce
bu virane evlerin yikilip ve yeni bir sehir plan yapilip buralara ev yaptirmak isteyenlere ucuz arsa olarak satilip ev yapilmasi
bu yolla buralar degerlendirilmis olunur