banner461
banner195

Yanlış Görevlendirmenin İptali İstendi

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesinin üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak amaçlı girişimleri aralıksız sürüyor.

Yanlış Görevlendirmenin İptali İstendi
07 Mart 2016 Pazartesi 13:57

banner143
banner134
Konuya ilişkin son girişimleri değerlendiren Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; “Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü her zaman olduğu yine gibi kendi ölçütleri dışındaki eğitim sendikası üyelerine kanunsuz uygulamalarda bulunmaya devam ediyor. İş ve işlemlerde uzun bir zamandır sürdürdüğü olumsuz tavrını, görüş ve uygulamalarını değiştirmeyen ve eğitimciler arasında ayrımcılık yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimcileri ilgilendiren yönetmelikleri işine geldiği gibi yorumlayarak eğitimciler arasında huzur ve barışı bozmaya çalışma eylemine devam ediyor.

Bugüne kadar onlarca yanlış uygulama ve yorumlamasına müdahale ettiğimiz Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesi ve müdürlük makamı  onlarca davayı kaybedip devleti zarara uğratırken, onlarca yanlış uygulamayı da idari müdahale ile düzeltmek zorunda kalmaktadır. Bir kısmını sitemizde habere taşıdığımız, bir kısmını arşivlediğimiz bilinçli ve kasıtlı yapılan onlarca idari işleme bir yenisi daha eklendi. Teknik okulda görev yapan bir üyemiz tarafından 16.12.2015 tarihinde başlatılan ve şubemizin yakından takiple birlikte müdahil olunduğu teknik okullarda bölüm ve atölye şefliği görevlendirmesi Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yanlışlarının birini daha ortaya çıkardı. "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Mesleki ve Teknik ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye, ve Laboratuvar Şefliklerine İlişkin Yönerge"de şeflik görevlendirmeleri konusu açık olmasına ve üyemizin konu ile ilgili itiraz dilekçelerine rağmen okul müdürünün ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün norm fazlası öğretmenlerin bölüm şefliği görevini almaması üzerine başlatılan çalışma Milli Eğitim Müdürlüğü'nün iş ve işlem bilmediğini bir kez daha kanıtladı. Yönetmelikleri ve yönergeleri yok sayan Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine gerçekleri hatırlatan cevap Türk Eğitim-Sen Genel Nevşehir Şubesi'nin başlattığı girişimler soncu Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdür Vekili tarafından geldi. Türk Eğitim-Sen'in resmi mücadelesi sonucunda Nevşehir'de yapılanların hukuksuz olduğunu ve uygulamanın yanlışını ifade eden Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne adeta iş ve işlemler hakkında takınılacak tutumu hatırlattı. Genel Müdürün yazısı üzerine Nevşehir'de yönerge ve yönetmelik tanımayan, kişileri mağdur eden, görevi kötüye kullanan ve kurumu zarara uğratan yetkililer hakkında Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi atağa geçti. Aynı zamanda  görevini bilerek ve kasıtlı  kötüye kullanma cürümlerini işlemişlerdir. Sendika adına Şube Başkanı Mustafa Uğur, Nevşehir Valiliği'ne resmi bir yazı yazarak  yanlış görevlendirmenin iptalini, yanlış görevlendirme sonucu ödenen parasal değerin geri alınması, ilgili okulda ve ilgili bölümlerde şartları tutan eğitimciler arasından yeniden görevlendirme yapılmasını talep ederek, bu usulsüz duruma göz yuman yöneticiler hakkında da idari disiplin soruşturması açılmasını talep etti” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.