banner461
banner195

Yarışma Başvuruları 23 Mart’ta Sona Erecek

Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği, Peygamber Yolu Derneğinin Türkiye genelinde düzenlediği ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasını Nevşehir’de de başlattı.

Yarışma Başvuruları 23 Mart’ta Sona Erecek
06 Şubat 2014 Perşembe 10:07

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği, Peygamber Yolu Derneğinin Türkiye genelinde düzenlediği ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasını Nevşehir’de de başlattı.

NEVDER binasında yapılan toplantıda basın mensupları ile bir araya gelen NEVDER Başkanı Ali Kızıltepe, kampanya ile ilgili bilgiler verdi. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’i hakkıyla tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği’nin, “Herkes O’nu Okuyor”  kampanyasını Türkiye genelinde başlattığını belirten Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği Başkanı Ali Kızıltepe, Efendimiz (SAV)’in hayatıyla ilgili kitapları okumaya teşvik amacıyla düzenlenen yarışmanın, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirileceğini ve dereceye girenlere ödüller verileceğini ifade etti.

Yarışmaya başvuruların www.herkesonuokuyor.com internet adresinden yapılacağını belirten Başkan Kızıltepe “Üç kategoride yapılacak yarışmanın ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın Efendiler Efendisi Hz. Muhammed, liseliler için Reşit Haylamaz’ın Efendimiz, yetişkinler kategorisi için de M. Fethullah Gülen’in Sonsuz Nur adlı kitaplarından sınava tabi tutulacaklardır. Başvurular 7 Ocak’ta başlamış olup 23 Mart tarihinde sona erecektir. Sınavlar 31 Mart ile 12 Nisan tarihleri arasında yapılacak.” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl NEVDER tarafından düzenlenen “Nevşehir O’nu Okuyor” yarışmasına 20 binin üzerinde katılım olduğunu, Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ödül  törenine binlerce kişinin katıldığını  belirten Başkan Kızıltepe, yarışmada kaybedeninin olmadığını vurgulayarak “Biz Nevşehirlilerin bu kampanyaya büyük ilgi göstereceğine inanıyoruz. Kampanya ile yediden yetmişe herkesin Peygamber Efendimizin hayatını okuması hedefleniyor. Yarışma sonunda dereceye girenlere umre, dizüstü bilgisayar, mini tablet, akıllı telefon ve binlerce sürpriz hediye verilecek.” dedi.

Başkan Kızıltepe, sınava katılanların bu yarışmada ki almış olduğu puan ile Türkiye derecesine girerlerse 19 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da bölge geneli sınava gireceklerini, bu sınavdaki dereceye girenlerin ödüllerinin de 20 Nisan 2014 Pazar günü İstanbul’da yapılacak programla verileceğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.