banner461
banner195

Yazıhüyük Belediyesi'nden Ücretsiz Cenaze Aracı ve Kefen Hizmeti

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediyesi'nden Ücretsiz Cenaze Aracı ve Kefen Hizmeti vatandaşlardan büyük takdir görüyor...

Yazıhüyük Belediyesi'nden Ücretsiz Cenaze Aracı ve Kefen Hizmeti
08 Ocak 2015 Perşembe 16:56

banner143
banner134
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediyesi insanların kederli ve en acı günlerinde yanlarında olabilmek adına ,Cenaze sahiplerinin; vefat etmiş yakınlarına asli görevlerini yerine getirmeleri için Morglu Cenaze Yıkama ve Nakil aracını ihtiyaçlara göre dizayn etti.

Yazıhüyük'ten Haydar Yılmaz Bildiriyor-

Yazıhüyük Belediyemiz İnsanlarımızın kederli ve en acı günlerinde yanlarında olabilmek adına ,Cenaze sahiplerinin; vefat etmiş yakınlarına asli görevlerini yerine getirmeleri için Morglu Cenaze Yıkama ve Nakil aracımızı ihtiyaçlara göre dizayn ettik.

Hijyenik bir ortamda sıcak suyu, teneşiri, tabutu, morgu, kliması, kefeni, havlusu, zemzemsuyu, esansı, gülsuyu, sabunu eldiveni ve süngeri içinde bulunan aracımızda dini vecibelerini yerine getirebilmektedir.

Belediye Başkanımız Cengiz ÇAVDAR Cenaze hizmetleriyle ilgili şu açıklamaları yapmışlardır. Hepimiz birgün mutlaka öleceğiz.Ölüm bugün bana,yarın sana öbürsü gün hepimize.Vatandaşlarımızın en acılı günlerinde bir nebzede olsa acılarını paylaşmak ve vatandaşımızın yanında olabilmek hem Cenab-ı Allah'ın emri, hemde hepimizin insanlık görevidir.

Bu düşüncelerle Yazıhüyük Belediyesi olarak Cenaze hizmetlerine oldukça önem veriyoruz.İnsanlarımıza en son görevimizi en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz.Belediye olarak Morglu Cenaze yıkama aracımızı ve Cenaze Nakil aracımızı cenaze hizmetlerinde ücretsiz olarak halkımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.Ayrıca Mezarlar belediyemiz tarafından hazırlatılmış olup; pirketi, kapak taşı da belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.Ayrıca Yazıhüyük Belediyemiz tarafından Mezar Kütüğü de oluşturulmuş olup mezarlarımız numaralandırılarak ölüm kayıt sistemlerimize geçirilmiş ve aynı zamanda MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ de oluşturularak internet ortamında kabir ziyaretleride yapabilmektedir.Kasabamız Cami İmam-Hatipleri ve Belediye personellerimizin desteği ile Yazıhüyük Kasabamızda Cenaze Hizmetlerini en güzel şekilde vermeye gayret gösteriyoruz; açıklamasındabulunmuşlardır.

Bu vesileyle;Tüm geçmişlerimizi rahmetle anıyoruz.Ruhları Şaad Mekanları Cennet olsun....
"HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.SONRA BİZE DÖNDÜRÜLECEKSİNİZ."(Ankebu t-57)

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
idris cömert/fransa - 4 yıl önce
her her böyle olaması gerekir.tebrik eder başarılar dilerim.herzaman ki gibi örneksiniz
Avatar
hastane personeli - 4 yıl önce
hastaneye cenaze almak için nakil aracıyla,tabutuyla kefeniyle,personeliyle,imamıyla gelen tek başkan.tebrik ederim.
Avatar
oguz köksal - 4 yıl önce
güzel hizmet emeği geçenlerden allah razı olsun.
Avatar
hicran tunca - 4 yıl önce
Allah razı olsun ne güzel hizmet edenlere
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
Allah razi olsun.örnek alınması gerekir.
Avatar
derinkuyulu - 4 yıl önce
yürü be koçum cengiz kim tutar seni... i̇nşallah derinkuyu da seninle hizmetle tanışacak.
Avatar
suvermezli - 4 yıl önce
allah razı olsun komşu kasabamız bizlere de hizmet ediyor.
Avatar
TEBRİKLER - 4 yıl önce
Başkanım Allah razı olsun,insanımızın zor günü'nde güzel bir hizmet.