banner461
banner195

Yeniden Yapılandırma Arısoy’un İmdadına Yetişti

Milliyetçi Hareket Partili Gülşehir belediye başkanı Vahdi Arısoy, belediyenin içerisinde bulunduğu borç yükünü hafifletmek için yeniden yapılandırmadan bir hayli yararlanan belediye başkanlarının başında geliyor.

 Yeniden Yapılandırma Arısoy’un İmdadına Yetişti
14 Kasım 2014 Cuma 15:56

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanı Vahdi Arısoy, belediyenin içerisinde bulunduğu borç yükünü hafifletmek için yeniden yapılandırmadan bir hayli yararlanan belediye başkanlarının başında geliyor.

Belediyenin MEDAŞ başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına bulunan borçlarını belediye hizmetlerini de aksatmadan ödemek için kolları sıvayan Başkan Arısoy, 01 Aralık 2014 tarihinde sona erecek olan yeniden yapılandırma imkanlarından sonuna kadar faydalanarak Gülşehir belediyesini ekonomik anlamda rahatlatacak.

İlçeye bağlanan Karacaşar Belediyesi döneminde belediyeye ait 2007 yılından bugüne ödenmeyen 231 bin Türk Lirası elektrik borcunu Medaş Genel Müdür Yardımcısı Mehmet İnan Baykan ile yapılan görüşmeler sonrası 137.034,40 Türk Liraya düşürerek yapılandırdıklarını belirten Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Tuzköy, Karacaşar ve Gülşehir Belediyelerinden kalan borçlar ve bu borçların yapılandırması hakkında da bilgi verdi. Karacaşar belediyesine ait ve mahkemece kesin karara bağlanmış 231 bin Türk Lira borcu yaptıkları görüşmeler sonrası 137 bin Türk Liraya indirttiklerini belirten Arısoy, bu ödeme ile borç yapılandırmasına başladıklarını dile getirdi. Karacaşar Belediyesinden kalan elektrik borcunu ilgili kurumla yapılan protokol çerçevesinde 137 bin Türk Lirası borcu eşit taksitler çerçevesinde 18 ayda ödeyeceklerini belirten Başkan Arısoy, diğer borçlar hakkında da bilgiler verdi. Tuzköy, Karacaşar ve Gülşehir belediyelerine ait yaklaşık 3 Milyon borç olduğunu kaydeden Arısoy, son çıkan borç yapılandırma kanunu çerçevesinde ilgili belediyelerin geçmiş dönemden kalan vergi, SSK ve Emekli Sandığına olan borçların tamamının yapılandırılarak ödeneceğini dile getirdi. Başkan Arısoy, tüm bu borçların ödenmesinin yanında belediye hizmetlerinin aksatılmadan aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.