banner461
banner195

Yüksek katlı binalardaki buz sarkıtları temizleniyor

Nevşehir’de 3 günden beri etkili olan yar yağışının hemen ardından hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesiyle özellikle yüksek katlı binaların çatı uçlarında oluşan buz sarkıtları, Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde kırılarak, bu yönde yaşanabilecek olumsuzluklar önleniyor.

Yüksek katlı binalardaki buz sarkıtları temizleniyor
21 Şubat 2015 Cumartesi 11:55

banner143
Yüksek katlı binalardaki buz sarkıtları temizleniyor
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir’de 3 günden beri etkili olan yar yağışının hemen ardından  hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesiyle özellikle yüksek katlı binaların çatı uçlarında oluşan buz sarkıtları,  Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde kırılarak, bu yönde yaşanabilecek olumsuzluklar önleniyor.

 

Nevşehir Belediyesi İtfaiye  Müdürlüğü ekipleri, Nevşehir’in  değişik merkezlerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyir etmesiyle özellikle  yüksek katlı binalarda oluşan buz sarkıtlarının, vatandaşların üzerine düşerek olası istenmeyen bir durumun meydana gelmesinin önüne geçmek amacıyla buzları kontrollü bir şekilde imha etti.

           

Nevşehir Belediyesi Zabıta ekipleri de  buz sarkıtlarının kırılması sırasında güvenlik önlemleri aldı. Çalışmalar yaklaşık 2 saat süre ile devam etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
jale - 3 yıl önce
Bizim binadada var
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Güzelyurt mahallesi gaznevi diğer adıyla oğuzlar camiinin kubbelerinden de adam boyu buz sarkıtları var ilgilenenlerin o buzları düşüreceğini inanıyorum acil kırılması lazim