banner461
banner195

Yürekli,''Özkonak’lı Köftesini Yemeye Başlıyor''

Nevşehir’de geçtiğimiz ay düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının en ilginç ayrıntılarından biri de Avanos ilçesine bağlı Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli’nin sözleri olmuştu.

Yürekli,''Özkonak’lı Köftesini Yemeye Başlıyor''
28 Mayıs 2014 Çarşamba 12:48

banner143
banner134

 İl Koordinasyon Kuruluna MEDAŞ’ın ilimizdeki yatırımları ve çalışmaları ile ilgili bilgiler veren MEDAŞ Yetkilisinin açıklamalarının ardından söz isteyen Avanos İlçesine bağlı Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Özkonak kasabasının MEDAŞ’a verdiği paranın karşılığını alamadığına dikkat çekmişti.Özkonak Belediye Başkan Yürekli, “İl Müdürümüz ne kadar köfte o kadar ekmek dedi. Özkonak’lı ekmek parasını veriyor ama köftesini yiyemiyor. Bugün gerek belediye başkanı olarak gerekse siyasetçi olarak Özkonak’a giremiyoruz. Elektrik sorunlarından dolayı. 10 sene önce yapılmış bir ihale ve henüz tamamlanamamış durumda. Bu nedenle yaşanan elektrik sorunlarından ötürü ilçemiz sakinlerinin evlerindeki elektrikli ev aletleri büyük hasar görüyor. Konuyla MEDAŞ Yetkililerinin artık ciddiyetle eğilmesini istiyoruz” diye konuşmuştu.Geçtiğimiz ay düzenlenen İl koordinasyon Kurulu toplantısının ardından MEDAŞ Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli'nin bu sözlerini dikkate aldı ve beldeye yeni bir trafo kazandırma çalışmalarına başladı.

MEDAŞ tarafından Avanos Gülşehir yolu arasında Özkonak Beldesine 10 Km uzunluğunda yeni bir hat çekme çalışmalarına başladı. MEDAŞ tarafından projelendirilen yeni trafo hattı üç ay gibi kısa bir zamanda teslim edilerek Özkoanak Beldesine yeni enerji nakil hattına kavuşturmuş olacak.Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli yaptığı açıklamada belde için büyük bir sorun olan elektrik sorununu çözüme kavuşturdukları için son derece mutlu olduğunu kaydetti. Yürekli, '' Geçtiğimiz ay içerisinde yapılan İl koordinasyon kurul toplantısında elektrik konusunda çekmiş olduğumuz sıkıntıları iletmiştik. MEDAŞ bu sıkıntımızı dikkate alarak beldemize yeni bir trafo hattı yapımına başladı. Özkonak Beldesi için böylesine anlamlı bir çalışmada bizlere desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimize, Valimize ve MEDAŞ yetkililerine teşekkür ediyorum. Yeni trafo hattımız sayesinde beldemizde elektrik sıkıntısı yaşanmayacak. Bundan dolayı Özkonak halkına böylesine anlamlı bir müjdeyi vermekten dolayı son derece mutluyum''dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.