banner461
banner195

Yürüyüşe Katılanlara Atkı, Bere ve Türk Bayrağı Dağıtılacak

Nevşehir Gençlik Merkezi olarak 'Sarıkamış Şehitleri'ni anmak için 03 Ocak Pazar günü saat 10:00 da "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" yapılacak.

Yürüyüşe Katılanlara Atkı, Bere ve Türk Bayrağı Dağıtılacak
17 Aralık 2015 Perşembe 13:31

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gençlik Merkezi olarak 'Sarıkamış Şehitleri'ni anmak için 03 Ocak Pazar günü saat 10:00 da "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" yapılacak.

Nevşehir Gençlik Merkezi tarafından düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerine anma ve saygı yürüyüşü ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Beyaz hüzün’ olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı’nda vatanı uğruna can veren kahramanları anmak, hatıralarını genç belleklerde canlı tutmak için Diyarbakırlının Trabzonlu ile sarılarak donduğu Sarıkamış'ı anmak, Şüheda’yı bir kez daha keşfetmek için sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne katılacak olan on binlerce genç, “Şartlar ne olursa olsun ecdadımızın düştüğü yol, peşlerine düşeceğimiz yoldur…” diyerek tarihe anlamlı bir yolculuk yapacak ve Sarıkamış’ta şehit düşen binlerce vatan evladına olan görev ve sorumluluğumuzu ülkemize bir kez daha hatırlatacaktır. Anma yürüyüş için 03 Ocak Pazar günü saat 9:30 da Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Komplesinde toplanılacak ve saat 10:00'da hareket edilecektir. Yürüyüşe katılacak gençlerimize atkı, bere ve Türk Bayrağı dağıtılacaktır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.