banner461
banner195

Zararlı Sığınmacılar Çadır Kentlere Gönderiliyor

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, ilimizde bulunan sığınmacılar içerisinde suça karışmış, suç unsuru olmuş kişilerin ve ailelerinin en kısa zamanda çadır kentlere gönderildiğini belirtti.

Zararlı Sığınmacılar Çadır Kentlere Gönderiliyor
28 Temmuz 2015 Salı 14:04

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, ilimizde bulunan sığınmacılar içerisinde suça karışmış, suç unsuru olmuş kişilerin ve ailelerinin en kısa zamanda çadır kentlere gönderildiğini belirtti.

Bu konunun zaman zaman kendilerine de geldiğini ve ilimizde bulunan Irak, İran, Suriye, Afganistan gibi ülke uyruklu sığınmacıların ilin huzurunu bozmaması için yapılan tespitler sonrasında zararlı olarak sığınmacıların en kısa zamanda Türkiye’nin değişik illerinde bulunan çadır kentlere gönderildiğini söyleyen Göktürk, “Bu konuda Ülkemiz tüm dünyaya önemli bir insanlık dersi veriyor. Ancak ülkemize ve ilimize gelen bazı sığınmacıların suç unsuru haline gelmeleri, suça karışmış olmaları karşısında bizlerde elimizden geldiği kadarıyla toplum huzurunu bozmamalarına gayret ediyoruz. Bu anlamda suça karışmış ve suç unsuru haline gelmiş kişiler en kısa zamanda çadır kentlere gönderiliyorlar. Onlara duyarsız kalmak ülke olarak yanlıştı. Ancak onların toplum içerisindeki huzuru bozmalarına da kesinlikle müsaade edilmiyor” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.