banner461
banner195

Cem Evi Gecikti

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde belediye bin 500 kişiye hizmet verebilecek büyük bir cem evi konusundaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İnşaat çalışmalarının beklenen sürenin dışına taştığı gözleniyor.

Cem Evi Gecikti
16 Kasım 2013 Cumartesi 10:55

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde belediye bin 500 kişiye hizmet verebilecek büyük bir cem evi konusundaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İnşaat çalışmalarının beklenen sürenin dışına taştığı gözleniyor.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş'a Cem Evi yapımı için belediyenin çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekti.

Selmanpakoğlu, “Çilehane de bulunan belediyeye tahsisi yapılmış olan harabe halindeki amfi tiyatro salonu bu maksatla restore edilecek. Binanın üzeri kapatıldı. Arkadan iki sahanlıkla giriş projesi tamamlandı. Malzeme temini yönündeki çalışmalar devam ediyor. Arkadan iki giriş ile Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesine  girilecek. 1000-1500 kişilik binanın büyük salonunu oluşturacak olup Hacıbektaş'a ziyarete gelenler planlı bir şekilde hem müzeyi gezecek hem de cem yapacaklar. Böylece Hacıbektaş çok büyük bir cem evine kavuşmuş olacak. Cem evinin Çilehane de olması ayrı bir önem kazanacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Cem Evi Gecikti

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.