banner461

Hacı Bektaş Veli’yi Anma Etkinlikleri‘nin Programı Açıklandı

57. Ulusal 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Ekinlikleri’nin programı açıklandı.

banner503
Hacı Bektaş Veli’yi Anma Etkinlikleri‘nin Programı Açıklandı
08 Ağustos 2020 Cumartesi 15:37

banner143
banner134

57. Ulusal 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Ekinlikleri’nin programı açıklandı.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Koronavirüs gölgesinde kutlanaak etkinliklerle ilgili açıklamalarda bulunurken vatandaşlarıda tedbir konusunda uyardı.

Sevgili canlar, bu yıl 57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ni 15-16-17-18 Ağustos tarihlerinde, her yıl olduğu gibi Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu ile Alevi-Bektaşi Kurumlarının katılımları ve desteği ile icra edeceğiz.

Bilindiği gibi tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeni ile, bu yıl kapalı alanlardaki tüm "sergi - panel - konser - gösteri ve Cem" etkinliklerimizi yapmama kararı aldık. 56 yıldır gerçekleştirilen etkinliklerimizi, bu yıl küçük çapta ve halk sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde, gerekli tüm tedbirleri alarak 15 Ağustos Cumartesi günü "Kent Meydanında" Hünkar'ın 800 yıl önce ''Kadınları Okutunuz'' dediği topraklarda "Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetlerine" dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla; bu yıl sahnemizi sadece kadınlarımıza emanet edip "KADINCIK ANA HALK KONSERİ" adında mini bir konser gerçekleştireceğiz.

“Erkek, dişi sorulmaz, muhabbetin dilinde.
Hakkın yarattığı her şey yerli yerinde.
Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok.
Noksanlık da, eksiklik de senin görüşlerinde”

Diyen Hünkar’ın sözleriyle "İstanbul Sözleşmesine" dikkat çekmeye çalışacağız.

16 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan Resmi Açılış Programını, Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde düzenleyecek olup; yine halkın sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde, gerekli tüm tedbirleri alarak ve salon kapasitenin yarısını kullanarak ''Protokolun'' katılımı ile gerçekleştireceğiz.

Şimdiden, bu yıl düzenleyeceğimiz "Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerimize" katılım sağlayacak tüm Canlara, yürekten teşekkürlerimizi iletiyoruz. Etkinliklerimize katılacak misafirlerimizin; esnaflarımızın, halkımızın ve görevlilerin uyarılarına "maske - mesafe - hijyen" kurallarına uyulması noktasında, maksimum özenin göstermelerini rica eder, tüm Canlara, Aşkı Niyazlarımızı Sunarız…

Anma Kurulu Adına
Arif Yoldaş ALTIOK


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.