banner461

Kavak Belediyesi Aşure Dağıttı

Kavak Belediyesi Muharrem Ayında aşure dağıtarak, hem Muharrem ayının, hem de birlik, dayanışma ve paylaşma duygularının önemine dikkat çekti.

banner503
Kavak Belediyesi Aşure Dağıttı
27 Eylül 2019 Cuma 20:27

banner143
banner134

Kavak Belediyesi Muharrem Ayında aşure dağıtarak, hem Muharrem ayının, hem de birlik, dayanışma ve paylaşma duygularının önemine dikkat çekti.

Kavak Belediye Başkanı Feridun Bağcı yaptığı açıklamasında, “Birlik, beraberlik ve paylaşımın yoğun bir şekilde yaşandığı Muharrem Ayında Cuma namazı sonrası hemşerilerimize Aşure ikramında bulunulduk. İnancımız gereği aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazî anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Yüce Türk Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de; farklılıkların ahenk içindeki ortak tada katkı sağlamaları, birlik gibi kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp, aşure aşı yapmaya, birlikte yaşamanın sembolünü tadarken muhabbeti paylaşmaya devam etmektedir.” dedi.

Daha sonra cuma namazı çıkışında kazanlar dolusu hazırlanan aşureler, Belediye Başkanı Feridun Bağcı, belediye meclis üyeleri ve belediye personeli tarafından vatandaşlara ikram edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.