banner461

Nevşehir'de Sokak köpekleri tedirgin ediyor

Nevşehir'de başıboş gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

03 Mayıs 2019 Cuma 10:56

banner143
banner134

Nevşehir'de özellikle geceleri sokaktaki vatandaşların ve sabah okula giden öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen sahipsiz köpekler kontrol altına alınmayı bekliyor.
Sayıları her geçen gün artan sokak köpekleri, il merkezindeki halkı tedirgin ediyor. Gruplar halinde dolaşan köpekler, sabahın erken saatlerinde yoldan geçen vatandaşları korkutuyor. Vatandaşlar, sokak köpeklerinden kurtulmak için yetkililere çağrıda bulunarak, köpeklerin hem vatandaşları korkuttuğunu hem de şehrin imajını zedelediğini belirttiler. 

Bilhassa Mehmet Akif Ersoy Mahallesi TOKİ konutlar bölgesinde sürü halinde gezen köpekler başta çocuklar olmak üzere vatandaşları korkutuyor. Yetkililere seslenen vatandaşlar hayvan düşmanı olmadıklarını fakat köpeklerin saldırmasından da tedirgin olduklarının altını çizdiler.

Başıboş köpekler yüzünden özellikle geceleri yolda yürümeye korktuklarını ve yetkililerin bu konuda ciddi bir çözüm bulamadığını söyleyen vatandaşlar, “Bu köpekler akşamları ve sabahın erken saatlerinde toplu halde dolaşıyorlar. Sokaklar köpekle doldu. Özellikle bayanlar ve çocuklar köpeklerden çok korkuyor. Sabahın erken saatlerinde okula giden çocuklarımız bu köpeklerden çok korkuyorlar. Bu köpeklerin öldürülmesini kesinlikle istemiyoruz ancak hayvan kasabası projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istediler.”

İşte Yeni TOKİ ve 15 Temmuz mahallesinde köpeklerin görüntüleri bir vatandaşın cep telefonu kamerasına böyle yansıdı. İzlemek İçin TIKLAYINIZ!


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.