banner461

Ortahisar Kasabasında Antika Pazarı Kuruldu

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında Antika Meraklılarına Özel Panayır Kuruldu.

Ortahisar Kasabasında Antika Pazarı Kuruldu
27 Mayıs 2019 Pazartesi 09:17

banner143
banner134

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında Antika Meraklılarına Özel Antika Panayırı kuruldu.

Ortahisar kasabası çarşı meydanı Söğütlü Bahçede hafta sonu kurulan antika eşya pazarında çok sayıda eski para, saat, eski zaman telefonları, kapı kilitleri, bıçak, kama ve kılıçlar, tahıl öğütmede kullanılan çeşitli taş eşyalar, gaz lambaları, daktilolar, radyolar, plaklar, bakır kaplar, sandıklar gibi pek çok farklı objenin alım ve satımı yapılıyor. 

Ortahisar'da Antika Panayırını görme fırsatı bulanlar, eski eşyalardan gelen huzuru, merakı, geçmişe ait olan değerlerin izlerini keşfetti. 

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş yaptığı açıklamasında; "Bugün ilkini gerçekleştirmiş olduğumuz Antika Panayırına gelen kasaba halkımız, diğer il ve ilçelerden gelen alıcı ve satıcılar yoğun ilgi göstermişlerdir. Anadolunun göbeğinde Türkiyemizin merkezinde ulaşımı kolay Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabası, Söğütlü Bahçede her ayın dördüncü pazar günü kuracağımız bu pazarı sizlerin katılımıyla çok daha ilerilere getireceğimize inanıyorum. Unutmayın her ayın 4. Pazar günü tüm antika severleri Ortahisar kasabamıza bekleriz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.