banner461

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Nevşehir'e geliyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir’e geliyor.

banner15
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Nevşehir'e geliyor
07 Kasım 2019 Perşembe 21:33

banner143
banner134

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya bölgesinde çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere 23 Kasım Cumartesi günü Nevşehir’e gelecek

Ürgüp Mustafapaşa, Avanos, Çavuşin, Ortahisar, Göreme ve Uçhisar başta olmak üzere tüm Kapadokya bölgesinde devam eden kaçak yapıların yıkımlarının kontrolü ve denetiminide yapacak olan Bakan Mehmet Nuri Ersoy'un ayrıca, Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında yapılması planlanan Kapadokya Alan Yönetimi Başkanlığı Binasının yerinde de incelemelerde bulunacağı belirtildi. Yine Ürgüp Üç Güzeller, Uçhisar Cevizlibağ ve Göreme Esentepe mevkiinde de yürütülen çalışmaların son kontrollerinide yapması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2 gün sürmesi beklenen Nevşehir ziyaretinin son gününde (24 Kasım Pazar günü) Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik mekanlarında gezi ve incelemelerde bulunduktan sonra Nevşehir’den ayrılacak. 

Kapadokya Bölgesinde 2 gün boyunca gezi ve incelemelerde bulunacak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve beraberindeki heyetin Uçhisar'da konaklaması bekleniyor.

Bakan Ersoy'un Nevşehir ziyaretine ilişkin Resmi proğramın daha sonra açıklanması bekleniyor.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.