banner461
banner195

10 Bin Suni Tohumlama Yapıldı

Nevşehir’de süt üreticileri Birliği üreticilerin daha iyi koşullarda üretim yapabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

10 Bin Suni Tohumlama Yapıldı
27 Ağustos 2014 Çarşamba 20:42

banner143
banner134

 10 Bin Suni Tohumlama Yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de süt üreticileri Birliği üreticilerin daha iyi koşullarda üretim yapabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Süt Birliği son üç yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla büyük baş hayvanların suni tohumlaması konusunda da ciddi bir seviyeye ulaştı. Üreticilere Veterinerlik ve suni tohumlama hizmeti de veren Nevşehir Süt Birliğinin çalışmaları ile 10 bin 067 büyük baş hayvana suni tohumlama yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, “İlimizde Birlik olarak üreticilerimize Veterinerlik ve Suni Tohumlama hizmetleri de veriyoruz. Tüm ilçelerimizi kapsayan bu çalışmalarımız doğrultusunda 17 sözleşmeli Veteriner Hekim ile 3 yıldır çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Şu ana kadar bu konuda yapılan çalışmalarla 10 bin 067 büyük baş hayvana suni tohumlama yaptık. İlimizdeki üreticilerimizin verimliliğini artırmak yönündeki çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TANER - 4 yıl önce
süt birliği bu hizmetler karşisinda parasini aliyor zaten bu tohumlama yapiliyordu ekstradan yaptigi bir katkisi yok üyelerine bunu başari givbi haber yaparak konuyu bilmeyen vatandaşa karşi birliğin yaptiğini hizmetmiş gibi sunmanizi kiniyorum