banner461
banner195

Altınyıldız Koleji’nin Kardeş Okul Öğrencileri Nevşehir Belediyesinde

Altınyıldız Koleji’nin Almanya’nın Pforzheim kentindeki kardeş okulu Pforzheim Hebel Gymnasium ‘ın öğretmen ve öğrencileri, Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiler.

Altınyıldız Koleji’nin Kardeş Okul Öğrencileri Nevşehir Belediyesinde
25 Nisan 2013 Perşembe 11:29

banner143
banner134

 Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya tarafından Belediye Meclis Toplantı salonunda ağırlanan konuk Almanya Pforzheim Hebel Gymnasium Okulu öğretmenleri Julia Mack ve Michael Höger ve 15 öğrenciye bölgenin kültürel değerlerine ilişkin bilgiler aktarıldı.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya, Pforzheim kentinin Nevşehir ile kardeş kent olduğunu belirterek “Okullarımız kardeş okul olduğu gibi şehrimiz de Pforzheim ile kardeş kent. Kardeşlik ilişkilerinin oldukça uzun bir süreden beri devam etmesi karşılıklı sevgi ve saygıdan kaynaklanıyor. Karşılıklı ilişkilerin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi ortak bir istek ve dileğimizdir. ”dedi.

Almanya Pforzheim Hebel Gymnasium Okulu öğretmeni Julia Mack’ da ,Belediye Başkan Yardımcısı Kaya’ya kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti. Mack, Nevşehir ile sürdürülen kardeş kent uygulamasının bundan sonraki süreçte de devam etmesi arzusunu taşıdıklarını vurguladı.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kaya, daha sonra konuk öğretmen ve öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarette, Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci ’de, günün hatırasına, Kaya’ya teşekkür şilti takdim etti.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.