banner461
banner195

Asansör firma yöneticileri, Nevşehir belediyesinde bir araya geldi

Nevşehir’de hızlı bir gelişim gösteren inşaat sektöründe önemli bir role sahip asansörcülerin, yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantı Belediye Meclis Toplantı salonunda yapıldı.Nevşehir Belediye Başkan...

Asansör firma yöneticileri, Nevşehir belediyesinde bir araya geldi
06 Eylül 2016 Salı 13:27

banner143
banner134
Nevşehir’de hızlı bir gelişim gösteren inşaat sektöründe önemli bir role sahip asansörcülerin, yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantı Belediye Meclis Toplantı salonunda yapıldı.
Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz başkanlığında asansör firma yöneticilerinin yanı sıra TSE Nevşehir Temsilcisi Erol Güneş’in yanı sıra Nevşehir Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve TSE yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda, şehir merkezinde faaliyet gösteren asansör firmalarının karşı karşıya kaldığı sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.
Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, şehrin daha sağlıklı bir şehirleşme süreci içerisinde gerek inşaat firma yöneticileri ve gerekse yapı sektörüne dahil olan diğer birimlerle sıkı bir ilişki ağı oluşturduklarını belirtti. Bu kapsamda ortaya çıkan sorunların sektör temsilcileri ile kurulacak daha yakın işbirliği ile çözüme ulaşabileceğine dikkat çeken Şımarmaz, bu tür toplantıları bundan sonraki süreçlerde de sık sık düzenleyerek, yapı sektörünün kanun ve yönetmeliklerle belirlenen esaslar doğrultusunda gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. Şımarmaz, gerçekleştirilen çalışmaların zamanı içerisinde tamamlanmasının vatandaşların mağduriyetini de tamamen ortadan kaldıracağını dile getirerek, bu yönde Nevşehir Belediyesi olarak denetim çalışmalarının sıkı şekilde süreceğini kaydetti.
Toplantıda apartmanlarda asansörlerin mutlak surette yeşil etiketli hale getirilmesi gerektiğinin altını çizen Şımarmaz, yeşil etiket almayan apartmanlarda asansör kullanımına da kesinlikle izin verilmeyeceğini ve mühürleneceği uyarısında bulundu.
Toplantıda daha sonra asansör firma yöneticileri, yaşanılan sorunlar ve çözüm önerilerini aktardılar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.