banner461
banner195

Kapadokya Florası” Kitabının İkinci Baskısı, İmza Günüyle Tanıtıldı

Araştırmacı yazar Özge Önderoğlu Akkuyu’nun Kapadokya Florası kitabının ikinci genişletilmiş baskısı imza gününde meraklıları ile buluştu.Özge Önderoğlu Akkuyu, Kapadokya’nın bitki örtüsünü anlattığı ’Kapadokya Florası’...

Kapadokya Florası” Kitabının İkinci Baskısı, İmza Günüyle Tanıtıldı
20 Mayıs 2016 Cuma 10:18

banner143
banner134
Araştırmacı yazar Özge Önderoğlu Akkuyu’nun Kapadokya Florası kitabının ikinci genişletilmiş baskısı imza gününde meraklıları ile buluştu.
Özge Önderoğlu Akkuyu, Kapadokya’nın bitki örtüsünü anlattığı ’Kapadokya Florası’ kitabının genişletilmiş ikinci baskısının tanıtımı için Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’de imza gününe katıldı. Uçhisar Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapan Özge Önderoğlu Akkuyu, Nevşehir’e yerleştikten sonra “Kapadokya’nın görünmeyenleri” isimli üç kez kişisel çiçek fotoğrafları sergisi açtı. Çekmeye başladığı bitki fotoğraflarını kısa zamanda bir araştırma çalışmasına çevirdi. 2011 yılında 223 bitkiyi kayıt altına alarak ilk kitabını çıkardı. Bitkilerin isimleri, hangi familyaya ait olduğu, çiçeklenme zamanları, şifalı ve boyar bitki olup olmadığı gibi bilgileri yedi dilde içeren ve sürmekte olan bu araştırmasına 61 bitki daha ekleyip “Kapadokya Florası” nın ikinci genişletilmiş baskısını okuyucularına sunuyor. Araştırma çalışmalarına devam eden Önderoğlu Akkuyu, “Latince, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Japonca ve İspanyolca dillerinde yayınlanan ve 1000 adet basılan kitapta, Kapadokya bölgesini içine alan Nevşehir,Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerinin bitki örtüsü ve özellikleri ve Kapadokya bölgesindeki 284 tür bitkiyi, fotoğraflarla destekleyerek anlattım. Umarım ikinci araştırma kitabım bundan sonra yapılacak başka çalışmalara da öncülük eder. Araştırmalarıma devam edeceğim. Kitabımın basılmasında destek ve emeklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.