banner461
banner195

Kapadokya havalimanından ilk hac kafilesi uğurlandı

Kapadokya havalimanından hacca gidecek olan Aksaray Hac kafilesi, Kapadokya dualarla uğurlandı.Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac organizasyonuyla Suudi Arabistan’a gidecek olan hacı adayları, Kapadokya Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nden...

Kapadokya havalimanından ilk hac kafilesi uğurlandı
08 Ağustos 2016 Pazartesi 14:07

banner143
banner134
Kapadokya havalimanından hacca gidecek olan Aksaray Hac kafilesi, Kapadokya dualarla uğurlandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac organizasyonuyla Suudi Arabistan’a gidecek olan hacı adayları, Kapadokya Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.
İlk hac kafilesinin hareketi öncesinde Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde düzenlenen törene, biri Kafile Başkanı, beşi Din görevlisi, biri Kadın İrşad görevlisi, 197’ si Aksaray Hacı adayı ve 6’ sı Nevşehir Hacı adayı olmak üzere toplam 210 hacı adayı katıldı.
Nevşehir/1 Aksaray Hacılarını uğurlama programına İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Mehmet Şaban Yılmaz ve görevli memurlar Durmuş Demirci ve Abdullah Malkoç katıldı.
Müdür Yılmaz; “Kutsal topraklara vardığınızda, orada kendiniz ve aileniz için, milletimizin huzur ve barışı için, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için ve tüm İslam âlemi için bol bol dua ediniz” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.