banner461
banner195

Nevşehir'’de Domuz Sürek Avı Başladı…

Nevşehir'in Gülşehir İlçemize bağlı Yeşilöz Köyü (Cemel) ve Merkez Kızılırmak Nehri bölgesinde popülasyonu hızlı​ bir şekilde yoğunlaşan ve sürü halinde dolaşarak ekili – dikili alanlara zarar veren yaban domuzları için Sürek Avı Başladı.

Nevşehir'’de Domuz Sürek Avı Başladı…
14 Kasım 2016 Pazartesi 18:15

banner143
banner134
Nevşehir'in Gülşehir İlçemize bağlı Yeşilöz Köyü (Cemel) ve Merkez Kızılırmak Nehri bölgesinde popülasyonu hızlı​ bir şekilde yoğunlaşan ve sürü halinde dolaşarak ekili – dikili alanlara zarar veren yaban domuzları için, 12-13 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan sürek avları; Gülşehir Kaymakamı Murat ERTEKİN, Nevşehir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ, Nevşehir Orman ve Şu İşleri Şube Müdürlüğü Yetkilileri, 15 Belge Sahibi Avcı ile Sürerci Avcılar ve bölge çiftçilerinin katılımıyla başladı.

Yaban Domuzu sürek avı açılışında bir konuşma yapan Gülşehir Kaymakamı Murat ERTEKİN; "Tarım alanlarında meydana gelen zararlar ve karayolunda trafik kazalarına sebebiyet vermeleri nedeniyle, bölge çiftçisinin yoğun talebi üzerine gerekli izinlendirmeler yapılarak, domuz sürek avının başlatıldığını" söyledi. 
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ ise; "Bölgedeki üreticilerin emeklerinin zayi olmaması için, artan domuz popülasyonunun azaltılması ve zararın en az seviyeye düşürülmesi için çalışmaların yürütüldüğünü" söyledi. 

Gülşehir İlçesi Merkez Kızılırmak Nehri bölgesindeki köylerde yoğunlaşan yaban domuzlarına karşı yapılan sürek avlarının, 19-20 Kasım 2016 tarihlerinde de devam edeceği belirtildi. ​

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.