banner461
banner195

Nevşehir Yeni TOKİ de Büyük Mağduriyet

Nevşehir’de Mehmet Akif Ersoy mahallesinde oluşturulan yeni TOKİ Konutlarına taşınarak eskisine oranla modern bir yaşam imkanı elde eden Kale ve civarında oturan ailelerin büyük bir bölümü kış aylarının gelmesiyle birlikte büyük bir mağduriyet yaşıyor.

Nevşehir Yeni TOKİ de Büyük Mağduriyet
26 Aralık 2012 Çarşamba 15:54

banner143
banner134

 Bazılarının aylık bir geliri bile bulunmamasına karşın konutlarının ısınması aşamasında kullandıkları doğalgaz ücretini bile ödeyemez durumda olan ailelerin feryadı günden güne yükseliyor.

Daha önceki yaşam koşullarında yıllık kullanacakları yakacak giderleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanan ailelerin doğalgaz ücretlerinin Vakıf tarafından karşılanmaması durumunda karşı karşıya gelecekleri durum önümüzdeki günlerde kendisini daha fazla göstermeye başlayacak.

Türkiye genelinde bazı illerde Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının bu tür ailelerin doğalgaz faturalarını ödedikleri gözlenirken, ilimizde henüz bu gerçekleşmiş değil.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BEN - 5 yıl önce
bu kadarda belese konmasinlar calissinlar hersehi devletten ve hayir severlerten simdiye kadar yediler belediyenin dayilmis olduyu kömurleri sattilar yemekleri yemediler sadece ekmekleri icin coyu yemekleri cöpe döktuler benlari düsünsünler
Avatar
YAKUP KANDEMİR - 5 yıl önce
oanlar yine en azından evlerini almışlar ya eski evine karşılık 2 yıldır beş kuruş ödenmeyen ve hasan paşanın marifetiyle evi yağmalanan diğer hak sahipleri ne yapar hiç soran varmı aceba hasan paşanın vicdanı rahatmı merak ediyorum