banner461

Nevşehir'de Gazze İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Nevşehir’de Irak, Suriye, Filistin ve Doğu Türkistan’da ölen Müslmanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

banner503
Nevşehir'de Gazze İçin Gıyabi Cenaze Namazı
11 Temmuz 2014 Cuma 14:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR’DE IRAK, SURİYE VE FİLİSTİN’DE ÖLEN MÜSLĞMANLAR İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

 

 Nevşehir’de Irak, Suriye, Filistin ve Doğu Türkistan’da ölen Müslmanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

  Cuma Namazı sonrasında Kurşunlu Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Hafız Mahmut Kemikkıran tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından grup adına İHH Nevşehir Gönüllülerinden Behçet Alkan bir açıklamada yaptı.

Alkan konuşmasında, Filistin topraklarının yine kan ağladığını ve İsrail’in ateşkesi yine bozarak katil devlet olduğunu bir kez daha ilan ettiğini söyledi.

Kaçırılan İsrailli 3 illegal yerleşimci gencin faili meçhul bir cinayete kurban gitmesinin ardından İsrail işgal rejiminin, boş bir alanda bulunan cesetlerin sorumluluğunu alelacele Filistinli Hamas’a  atarak Filistin halkının üzerine bomba yağdırmaya başladığını kaydeden Alkan: “HAMAS yönetimi bu olayla hiçbir şekilde alakası olmadığını ifade ettiği ve hiçbir Filistin grup bu saldırıyı üstlenmediği halde, İsrail işgal rejimi olayları saptırarak bildik katliam politikasına başladı.  Yahudi yerleşimcilerin 17 yaşındaki Muhammed Ebu Hudyar’ı kaçırıp benzin içirdikten sonra diri diri yakmalarını unutturmaya çalışan Siyonistler, bölgedeki gerilimi kendileri için avantaja dönüştürmeye çabalıyor.  Kendisine hiçbir yaptırım uygulanamayan, dünyanın şımarık çocuğu İsrail dünyanın bu sessizliğinden de güç alarak mübarek Ramazan ayı içerisinde bir yanda  Gazze halkına bombalar yağdırıyor öbür yanda Kudüs’teki imha operasyonlarına devam ediyor. Dünya yine sessiz. Küfür yine tek millet. Doğu Türkistan’da Çin mezalimi sürerken, Irak’ta ve Suriye’de başta soydaşlarımız Türkmen kardeşlerimiz olmak üzere katliamlar sürerken, Arakan’da Müslümanlar camilere doldurulup diri diri yakılırken bizler daha ne kadar sükut içinde kalacağız. Suriye 3 milyon Türkmen isimleri Yaşar, Cengiz, Ahmet, Mustafa, Irak’ta milyonlarca Türkmen yine aynı ecdadın torunları yürekleri ve canları alev topuna dönmüşken bizler daha ne kadar sessiz kalacağız. Uyanma vakti, kıyam vakti ne zaman gelecek. Ne zaman zalimlerden mazlumun ahının hesabı sorulacak” dedi.

  Konuşmasında gençlere de seslenen Alkan, gençlerin bilgisayar başında vakit geçirmek yerine hayatını kaybeden Müslüman kardeşleri için çaba göstermesi gerektiğini vurguladı. Alkan sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Gençler! Bilgisayar başında oyunla uğraşla boş vakit tüketme lüksümüz yok. Bizler 21 yaşında çağ değiştiren Fatih’in 7 kıtada düşmana kılıç ve nal sesi dinleten ecdadın torunlarıyız. “Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer” mısralarına layık olabilmek için yorulma  zamandır bugün. Ne ümmeti yetim, ne Türkmen kardeşlerimizi öksüz bırakmayacağız.  Biz bu asrın ebabilleri olmaya and içtik. Tüm bu yaşanan vahşet karşısında başta Türkiye olmak üzere, İslam dünyasını harekete geçmeye çağırıyor ve saldırıların durdurulması konusunda uluslar arası bir baskı oluşturulmasını talep ediyoruz”

Alkan’ın konuşmasının ardından grup İsrail aleyhine sloganlar atarak Filistin’e yapılan saldırıyı kınadı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.