banner421
banner461
banner195

Nevşehir’de Kurban Kesim Alanları Belirlendi

Nevşehir’de Kurban Bayramı nedeniyle 9 kurban kesim alanı belirlendi.

Nevşehir’de Kurban Kesim Alanları Belirlendi

banner143
banner134
 Nevşehir’de Kurban Bayramı nedeniyle 9 kurban kesim alanı belirlendi.

Nevşehir Kurban Kesim Hizmetleri Komisyonu, kurban kesimine uygun olmayan yerlerde kurbanların kesilmemesi ve kurban kesildikten sonra atıkların rasgele alanlara atılmaması konusunda vatandaşlardan daha duyarlı olması çağrısında bulundu.

Kurban Kesim Hizmetleri Komisyonu aldığı kararla Kurban Bayramı'nda vatandaşların 2000 Evler Pazar Yeri, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yeni TOKİ Blokları Alışveriş Merkezi Yanı, Nevşehir Ticaret Borsası Et Kombinası, Öztüccaroğlu Besi Çiftliği , Çat Yolu üzerindeki Ağaçpınar ve İstek Besi Çiftliği, Alacaşar yolu üzerindeki Başkınlar Besi Çiftliği, 2000 Evler Mahallesi 16. Yol üzerindeki Lale Yurdu ve Güzelyurt Mahallesi Şanlı Sokak 1. No lu alanda kurban kesimi yapmalarına karar verildi.

Kurban Kesim Hizmetleri Komisyonu toplantısında Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nün yanı sıra ,Nevşehir Sağlık Müdürlüğü ve Nevşehir Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından oluşturulacak denetim ekipleri tarafından Kurban Bayramı süresince sıkı bir denetim yapılmasının kararlaştırıldığı da belirtilerek, vatandaşların gelişi güzel alanlara kurban atıklarını bırakmamaları çağrısında bulunuldu.

Söz konusu kararlara uymayan vatandaşlara Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerine muhalefetten idari para cezası verilecek. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.