banner461
banner195

NTSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

1 Kasım Genel Seçimlerinin Ardından NTSO Olağan Meclis Toplantısı Yoğun Bir Gündemle Gerçekleşti.

NTSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
27 Kasım 2015 Cuma 14:14

banner143
banner134
 Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı NTSO Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıya  NTSO  Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri katıldı.

 

Toplantı’nın açılış konuşmasını yapan  NTSO Meclis Başkanı  Seyit İnce 1 Kasım’da gerçekleştirilen Genel seçimlerin  Nevşehir  ve tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Geçtiğimiz seçim sürecinden sonraki dönemde hepimiz ülkemizde yaşanan ekonomik ve terör tabanlı sorunların son bulması temennisi içerisindeydik. Ancak hükümetin kurulamaması sebebiyle süregelen belirsizliğin bu seçimlerle aşılması ve yaşanan olumsuzlukların çözüme kavuşturulmasını diyoruz.” Dedi.

 

Daha sonra söz alan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız hükümetin seçim vaatleri arasında yer alan asgari ücretin artırılması konusunda yükün bir kısmının devletin üzerine alması yönündeki temennilerini dile getirerek, “ Asgari ücretin 1300 TL olması önemlidir ancak bu konudaki yükün tamamının işverene yüklenmesi işveren açısından ağır olacaktır. Bu konuya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da demeçlerinde sık sık yer vermekte ve hükümet yetkilileri ile bu konu üzerinde temaslarda bulunmaktadır. Yapılan toplantılar asgari ücretin artırılan miktarının hükümet ve işveren arasında yarı yarıya paylaşılması ile sonuçlanacağı yönünde sinyaller vermektedir.” Şeklinde konuştu.

Parmaksız konuşmasına iş dünyası olarak anayasa değişikliğinin beklentisi içerisinde olduklarını belirterek, “Yeni Meclisin ilk olarak Anayasa’yı değiştirmesi gerekmektedir. Bu düzenleme ile birlikte iş dünyasının önünü tıkayan maddelerin de günümüze uyarlanarak değiştirilmesi beklentisi içerisindeyiz.” Dedi.

Seçimlerin ardından görevlerine başlayacak olan Milletvekillerimizi tebrik eden Parmaksız en kısa zamanda kendilerini makamlarında ziyaret edeceklerini belirtti.

Kasım Ayı gelir- gider raporları ve bütçesinin onaylandığı Meclis Toplantısı daha sonra Nevşehir ve iş adamlarının sorunlarının gündeme alındığı dilek ve temenniler kısmının ardından sona erdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.