banner461
banner195

Özel okula destek Nevşehir TES'ten tepkiye yol açtı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren özel okullar için vereceği eğitim öğretim desteğine Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi tepki gösterdi.

Özel okula destek Nevşehir TES'ten tepkiye yol açtı
13 Ağustos 2014 Çarşamba 12:58

banner143
banner134

 Özel okula destek tepkiye yol açtı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren özel okullar için vereceği eğitim öğretim desteğine Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi tepki gösterdi.

 

7 Ağustos 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren ve 2 bin 500 ile 3 bin 500 lira arasında değişecek teşviklerin devlet okullarını kaderine terk etmek olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur; "Ülke genelindeki okullarımız yıllardır parasızlıktan ve her türlü imkansızlıktan, inim inim inlerken hükümetin  devlet okulları ile dalga geçer gibi özel okullara teşvik çıkarması eğitim başarısı ve okullardaki refahı baltalamaktan öteye gitmeyecektir" dedi.

 

Alınan bu karar ile siyasi iktidarın eğitimde özelleştirmenin başlayacağı sinyalini verdiğini belirten Mustafa Uğur; "Resmi tatiller dışında yılın her günü okullarda olan bir sendika olarak siyasilerin devlet okullarındaki aksaklıkları, çözümlenemeyen sorunları, giderilemeyen eksiklikleri boşvererek özel okullara teşvik vermesini, devlet okullarının ötekileştirilmesini elbette desteklemiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Uğur, 1 ay sonra okullarının açılacağının bilinmesine rağmen bir çok okulda çatıların aktığını, hizmetli eksikliklerinin bulunduğunu, birleştirilmiş sınıf sorununun çözülmediğini de hatırlatarak ilgilileri göreve davet etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ONA TEPKI BUNA TEPKİ - 4 yıl önce
Düz liseler Anadolu lisesi oldu sınıflar zaten kalabalık hiç olmazsa hükümet özel okulu tercih edenlere teşvik versin,devlet okullarında sınıflarda daha verimli ders işlenir.Mustafa Uğur bekara hanım boşaması kolay,uzaktan ahkam kesip duruyor.
Avatar
istatistiklere bakalım - 4 yıl önce
özel okul düşmanlığını niye yapıyorsun? teog sınavları 1.si hangi okul?üniversite sınavları 1.si hangi okul?devlet fen lisesine 485 puanla öğrencim gitti 80 bininci oldu.sen önce bunları sorgula.özel okullarda üyeniz yok diye hep düşmanlık yapmayın.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
Bu destek devletin PARALEL YAPIYLA MUCADELE surecinin bir asamasidir ve sadece zengrin isine yarayacaktir. Adamlar yillik 20 bin lira istiyorlar. 3 bin lirayi devlet verdi diyelim. Diger 17 bin lirayi gariban nerde bulacak? Zengin icin ise 3 bin az veya fazla cok sey farketmez. Muhim olan devlet okullarininin imkânlarinin artirilmasidir.
Avatar
senem - 4 yıl önce
yapılan açıklamada devlet okullarının eksiklikleri ortaya konmuş ve parasal destek de sıkıntı olduğu söylenmiş , özel okul düşmanlığı falan yok metinde, bir veli olarak diğer yorumları kınadım , insanları anlamak mümkün değil yazık.
Avatar
doğru dosdoğru - 4 yıl önce
bu sendika ve mustafa hoca olmasa sizi yerler... devlet okullarınada idareye bütçe verilsin..bu okullarda veliinin cebi delindi...bilmeden atma...
Avatar
ali - 4 yıl önce
güzel bir uygulama sayın reisicumhurumun ellerinden öpüyorum