banner461
banner195

T.C. Nevşehir 1. İcra Dairesi

Nevşehir Boğaz köyünde açık artırma ile tarla satışı yapılacak.

T.C. Nevşehir 1. İcra Dairesi
27 Ağustos 2016 Cumartesi 17:51

banner143
banner134
T.C. NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ
2013/2597 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Merkez İlçe, 125 Ada No, 40 Parsel No, İSSİKYER Mahalle/Mevkii, BOĞAZ Köyü, Arazinin çevresindeki parsellerde faal su kuyuları vardır.Parsel boğaz köyüne ve organize sanayi'e yaklaşık 500 metre mesafededir. Yörede kıraç arazilerde uygulanan hububat-çekirdeklik kabak münavebesi uygulanabilir.
Yüzölçümü : 9.562,98 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Tarla
Kıymeti : 95.329,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/10/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : NEVŞEHİR ADLİYESİ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/2597 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


B:418427 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.