banner461
banner195

Ferfene Geleneği Rafa mı Kalkacak?

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde belediyenin girişimleri ile yeniden canlandırılan Ferfene kültürünün bir festival haline dönüştürülmesi gündemdeydi.

 Ferfene Geleneği Rafa mı Kalkacak?
07 Nisan 2014 Pazartesi 16:52

banner143
banner134

 Ferfene Geleneği Rafa mı Kalkacak?

EVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde belediyenin girişimleri ile yeniden canlandırılan Ferfene kültürünün bir festival haline dönüştürülmesi gündemdeydi. Ancak Başkan Süsslü’nün seçimi kaybetmesinin ardından göreve seçilen Başkan Karaaslan’ın bu kültürün yaşatılması konusunda göstereceği tavır merakla bekleniyor.

Konuyla ilgili seçimlerin hemen öncesinde açıklamalarda bulunan Uçhisar eski belediye başkanı Osman Süslü, “Geçmiş kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması noktasında Ferfene kültürünü canlandırdık. İnşallah ikinci dönemimiz nasip olursa Ferfene ismi kültür sanat festivali haline getireceğiz” demişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
kesinlikle devam etmesi gereken bir gelenek. ancak osman giderken 2 trilyon borc bırakmış ali bey devam ettirebilirmi bilemiyorum..
Avatar
birisi - 4 yıl önce
gördün mü 2 trilyon borc bıraktıgını , tabi iftira kolay...
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
kime ne faydası var anca köyün belli başkı kadınları yiyo içiyo dışardan ferfere günü için gelen yok giden yok yani kasabaya bir getirisi yok olmasa da olur (başkan süslü'nün para harcama yollarıydı bunlar)
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
'birisi' evet ben gördüm hem de kalem kalem ver mail adresini sana yollayayım. buraya yazsam yayınlamazlar...hadi hodri meydan
Avatar
has uçhisarlı - 4 yıl önce
arkadaşlar belediyenin bugüne kadar borcunu ödeyememe gibi hiç bir sorunu olmadı. çünkü belediyenin gelirleri borcu ödemek için fazlasıyla yeterli. türkiyede borcu olmaya belediye varmıymış.
Avatar
geç bunları - 4 yıl önce
sanırım bunlar uçhisara hiç bişey yapamıyacaklar. bahanede hazır belediyenin 2 milyon tl borcu var.ee şimdiye kadar hiçmi yoktu uçhisar gibi bir belde için 2 milyon tl borç neki.
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
arkadaşlar siz lafı başka taraftan anlıyorsunuz... bu borçta ödenir fazlasıyla yatırımda yapılır. 0 borçla aldıkları belediyeyi 5 yılda ne yaptılar ki bu kadar borçlandılar diyoruz biz. kaya otelinden gelen paralar nereye gitti. kaleden gelen paralar nereye gitti. hazine yardımları nereye gitti. diğer gelirler nereye gitti diyoruz biz... ortada bir kepçe bir meydan birde belediye binası var hepsini toplasan 1 milyon etmez...
Avatar
uchisar - 4 yıl önce
arkadaşlar lütfen yalanlara kulak asmayın başkan süslü gençlere yaptığı toplantıda belgelerin hepsini getirdi belediyeye geldiği ilk zamanki borcu ve şimdiki borcu 6 buçuk trilyon borcu vardı belediyeye geldiği zaman şimdiye kadar bi kısmını ödedi arkadaşın biride kaya otelinden gelen geliri söylüyor arkadaşım bu belediyenin hiçmi gideri yok işçilerin maaşı yapılan hizmetler alınan araçlar . süslüye yazık ettiniz bari iftira etmeyin ayıp yapılan hizmetleri gözardı etmeyin