banner461
banner195

TÜRSAB’dan Kamuoyuna Açıklama

TÜRSAB’dan Kamuoyuna Açıklama; 20.12.2013 tarihinde Kayseri / Hacılar ilçesinde meydana gelen elim trafik kazasında 11 gencimiz hayatını kaybetmiş, 31 gencimiz ise yaralanmıştır.

TÜRSAB’dan Kamuoyuna Açıklama
23 Aralık 2013 Pazartesi 14:46

banner143
banner134

 20.12.2013 tarihinde Kayseri / Hacılar ilçesinde meydana gelen elim trafik kazasında 11 gencimiz hayatını kaybetmiş, 31 gencimiz ise yaralanmıştır.

Çok büyük üzüntü duyduğumuz bu kazada, hayatını kaybedenlere tanrıdan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileriz.

Maalesef kazanın arka planı incelendiğinde, tamamen niteliksiz bir araç kullanılmış olması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmadığı, yasal olmayan bir organizasyon olduğu görülmektedir.

Benzeri elim olayların yaşanmaması bakımından, aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 20.11.2013 tarihinde yayınladığı 2013/10 no.lu Genelgesinin 8.maddesi şöyledir;

“Eğitim kurumları (okullar, üniversiteler vb.), Meslek Odaları, Dernekler, Vakfılar, Belediyeler gibi kişi veya kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Bakanlığımızdan işletme belgesine sahip Seyahat Acentaları vasıtasıyla yapılmasına yönelik tedbirlerin alınması gerekmektedir.” şeklindedir.

Bundan böyle benzeri acı olayların yaşanmamasını temenni eder, Bakanlık genelgesindeki hususların dikkate alınarak bu tür organizasyonların T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli Seyahat Acentaları vasıtasıyla yapılması hususunu önemle duyururuz.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.