banner461

Vize İşlemleri 31 Mart’ta Sona Eriyor

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tütüm ve mamülleriyle alkollü içki satışında bulunan işletmelerin en geç 31 Mart 2016 tarihine kadar vizelerini yenilemeleri gerekiyor.

Vize İşlemleri 31 Mart’ta Sona Eriyor
12 Ocak 2016 Salı 12:26

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tütüm ve mamülleriyle alkollü içki satışında bulunan işletmelerin en geç 31 Mart 2016 tarihine kadar vizelerini yenilemeleri gerekiyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, "2015 yılı ve öncesinde düzenlenen TAPDK Tütün Mamülü, Alkollü İçki satış ve sunum belgeleri için 04 Ocak 2016 – 31 Mart 2016 tarihleri arasında, 2016 yılı süre uzatım işlemi yapılması gerekmektedir. Süre uzatım işlemi zorunlu olup, işlem yapılmayan belgeler iptal duruma düşecektir. Süre uzatımı yapmak isteyen esnaflarımızın, 04 Ocak-31 Mart  2016 tarihleri arasında İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine dilekçe ve belge bedelini yatırdıklarına dair dekont ile müracaat ederek TAPDK belgelerini vize ettirmeleri gerekmektedir. Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14'üncü maddesi gereğince, satış ve sunum belgeleri için 31 Mart 2016 Perşembe günü mesai saati sonuna kadar süre uzatım işlemi yapılmadığı taktirde, anılan tarihten sonra ürün (tütün mamulü ve/veya alkollü içki) satın alınabilmesi mümkün olmayacak ve mevcutta bulunan ürünlerin Nisan ayı sonuna kadar tasfiye edilmesi zorunlu olacaktır. Nisan ayının sona ermesini müteakip ürün satışına devam edildiğinin tespiti halinde 4733 sayılı Kanunun 8'inci maddesinin beşinci fıkrasının ilgili bentlerince idari para cezası yaptırımı uygulanacak ve aynı maddenin dokuzuncu fıkrası kapsamında, satışa sunulan ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecektir.İlgili düzenleme gereğince, 31 Mart 2016 Perşembe günü mesai saati sonuna kadar satış ve sunum belgesi için süre uzatım işlemini yaptırmamasına rağmen faaliyetlerine devam etmek isteyen satıcıların yeniden satış belgesi başvurusu yapmaları ve belge almaları gerekecektir. Nargilelik Tütün Mamulü Sunum Uygunluk Belgelerinin 2016 yılı süre uzatım işlemleri de aynı usul ve esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir" dedi.​​

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.