banner461
banner195

Sinan Oğan: “Başbakanı erken değiştirdiniz az daha bekleseydiniz biz zaten Başbakanı değiştirecektik”

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Nevşehir’de partililer ile bir araya gelerek hedeflerini anlattı.

Sinan Oğan: “Başbakanı erken değiştirdiniz az daha bekleseydiniz biz zaten Başbakanı değiştirecektik”
30 Mayıs 2016 Pazartesi 20:59

banner143
banner134
MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Nevşehir’de partililer ile bir araya gelerek hedeflerini anlattı.

Sinan Oğan: “Genel Başkanı Adayı Olan Kardeşlerimi Layık Olduğu En Üst Mevkilere Getireceğim”

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, çağrı heyetinin 19 Haziran tarihinde kurultay yapılacak açıklamasının ardından Nevşehir’de Esnaf Kefalet Düğün salonunda partililer ile bir araya geldi. Oğan burada yaptığı konuşmada Genel Başkanlığı kazandığı takdirde diğer adayların layık oldukları mevkilere gelmeleri için teklifte bulunacağını, kendisinin seçimi kaybetmesi halinde ise MHP’nin başarısı için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Oğan, “Geri döneceğim dedim mahkeme kararı ile döndüm. Partime kaldığım yerden hizmete talip olacağım dedim ve ediyorum. Ülküdaşlarım bana Genel Başkanlığı uygun görürse Genel Başkanlık makamında hizmet edeceğim. Bana bir neferliği uygun görürse bir ülkücü nefer olarak bu camiaya, bu hareket bu davaya hizmet etmeye devam edeceğim. Bir kez daha söz veriyorum. Delegelerimiz takdir ettiği takdirde bu kardeşinizi seçtiği takdirde bütün Genel Başkan adaylarımızı layık oldukları en üst makamı kendilerine teklif edeceğim. Eğer o kardeşlerimizden herhangi biri kazandığı takdirde ister bir nefer olarak ister hangi görevde olursa olsun Genel Başkanımıza Genel Başkanım diyeceğim ve başarı için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, çağrı heyetinin kararına karşı MHP genel merkezinin açıklamasına ilişkin, "Biz çağrı heyetini tanımıyoruz demek hukuku tanımıyoruz anlamına gelmektedir" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Nevşehir’de Esnaf Kefalet Düğün Salonunda partililer ile bir araya geldi. Oğan burada partililerce ’Bozkurt Sinan’ sloganlarıyla karşılandı. Oğan burada yaptığı açıklamada çağrı heyetinin kararını ve çağrı heyetinin kararına karşı MHP genel merkezi tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi. Oğan, biz çağrı heyetini tanımıyoruz demek hukuku tanımıyoruz anlamına gelmektedir. Gelin birlik ve beraberlik içerisinde seçimli kurultayımızı gerçekleştirelim" dedi.

Oğan, "Çağrı heyetinin kararını tanımamak mahkemeyi tanımamaktır. Oysa sayın genel başkanımız daha önceki açıklamasında dedi ki biz mahkemenin kararına saygı duyacağız ve gereğini yapacağız. Mahkemenin kararı çarpı heyetini yetkili kırmak ve çağrı kurulunun yapacağı resmi hüviyet kazandırmaktı. Mahkeme bunu yaptı. Şimdi biz genel merkezimizde artık genel başkanımızın sözüne riayet edilmesini bekliyoruz. Burada çağrı heyeti ayrı bir tarih açıklamış değil. Bu bir hukuki zorunluluktur. Ben MHP’nin genel merkezinin kararını tanımıyorum değil bu. Bu sadece ve sadece 15 gün askı süreci denen tüzüğümüzde uyulması gereken bir şart var. Bu sebeple çağrı heyeti farklı bir tarih belirlemiştir. Bu sebeple çağrı heyeti 19 Haziran’ı tarih olarak belirlemiştir. 19 Haziran’da biz çağrı heyetimizin belirlemiş olduğu tüzüğümüzü değiştiririz. Ondan sonra bizim arkadaşlarımız MHP genel merkezi ile diyalog şartları açık tutmuşlardır. Genel merkezimiz o anlamda gerekli girişimleri yapacaklardır. Genel Merkezimiz ile beraber bu defa seçimli kurultayımızı yapacağız. Biz çağrı heyetini tanımıyoruz demek biz hukuk tanımıyoruz demektir. Çünkü çağrı heyetinin bir hukuki kurum olduğunu Sayın Genel Başkanımız ifade etmişti. Mahkeme kararı ile kuruldu çağrı heyeti. Çağrı heyetini tanımıyoruz demek ve bir kaos istemek bugün hiçbir ülkücüye fayda getirmez. Biz MHP Genel merkezi ile beraber bu kurultayımızı yapmak istiyoruz. Biz birli istiyoruz biz ayrılık istemiyoruz. Biz sükunet ile yapalım istiyoruz. Lütfen bu meseleyi genel merkezimiz dallandırıp budaklandırmasın. Daha fazla uzatmasın. Partimiz daha fazla zarar görmesin. Gelsinler bu kurultayımızı beraber yapalım. Genel merkezimiz tüzük kurultayına iştirak etsin 10 Temmuz’da yapılacak seçimli kurultaya da hep beraber gidelim. Partimizin geleceğini oylayalım. En doğru kararı ülkücü hareket verecektir” şeklinde konuştu.Sinan Oğan Nevşehir Ziyaretinden satır başları;

“Genel Başkanı Adayı Olan Kardeşlerimi Layık Olduğu En Üst Mevkilere Getireceğim”
Başbakanı erken değiştirdiniz az daha bekleseydiniz biz zaten Başbakanı değiştirecektik.
19 Haziran'da ülkücülere yakışır şekilde Ankara'da toplanıp kurultayımızı yapacağız.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.