banner461
banner195

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ünitesi Açıldı

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı, Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ünitesi Açıldı.

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ünitesi Açıldı
28 Kasım 2016 Pazartesi 10:43

banner143
Nevşehir Devlet Hastanesi Koroner Anjiografi Ünitesi Törenle Hizmete Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Koroner Anjiyo ve KVC Üniteleri açılışı yapıldı. Açılış törenine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Muhammet Çömçe, daire müdürleri, sağlık çalışanları, Hasta ve aileleri, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Anjiyo ünitesinin açılış kurdelesini birlikte kestikten sonra Nevşehir Devlet Hastanesi Anjiyo Ünitesini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Açılışta konuşma yapan Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe Nevşehir Devlet Hastanesinde; anjiyo yapılmaya başlandığını, bu durumun tarihi bir gün olduğunu, anjiyo ile birlikte Nevşehir halkının yerinde tedavi alacağını, il dışına anjiyo için yapılan sevklerin sona ereceğini açıklayarak, Anjiyografinin Nevşehir ve bölge halkına hayırlı olması dileklerinde bulundu. 

Kardiyoloji uzmanlarımızla vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine hakkaniyet içinde erişmelerini sağlamak, hizmet standartlarını yükseltmek üzere ihtiyaç kapsamından bölge ihtiyaçları hedeflenerek yapılan planlama neticesinde Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde daha önceden mevcut olmayan ve Nevşehir Devlet Hastanesinde hizmete giren Anjio Ünitesi hayata geçirilerek bölge halkına kardiyak ve vasküler cerrahi alanında kaliteli, özellikli tanı ve tedavi imkanı sağlanmış olacaktır. Kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade eden Çömçe, hastaya tanının hızlı konularak, anjiyo hizmetinin verilmesi gerektiğini belirtti. 7 gün 24 saat nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetiyle kalp krizi geçiren hastalara ya da damar hastalıkları olanlara hızlıca tanı koyarak gerekliyse anjiyo hizmetini vermek istediklerini dile getiren Çömçe, “Kalp rahatsızlıklarında dakikaların bile önem arz ettiği koroner arter hastalıklarının teşhis ve tedavisinde Anjiografi Ünitesinin hizmete girmesi ile vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçilecek olup, kısa bir zaman sonra da By-pass ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarımız devam ediyor. 

Gerek kapak hastalığı gerekse de koroner hastalığı olan kardiyoloji hastalarımızı çevre illere sevk etmeyeceğiz. il dışı sevk nedenlerimiz % 55 ile en önemli yeri tutan koroner arter hastalıklarıdır. Hastanemizden ayda ortalama 300 hasta Acil Anjiografi gereksinimi ile ortalama 250 hasta da poliklinikten il dışına sevk edilmektedir. Yıllık ortalama toplam 6000 civarında hastamızın anjiyografi cihazından faydalanacağını düşünüyoruz. Anjiografi ünitesinin kurulmasıyla günün hangi saatinde olursa olsun hasta kalp krizi ile geldiği zaman hastaya hızlı bir şekilde Acilde müdahalesi yapılıp tanısı konulacak ve hızlı bir şekilde gerekirse Anjioya alınacaktır. Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli, çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Anjiyografi ünitesinin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Nevşehir Valimiz Sayın İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Açıkgöz, Sayın Murat Göktürk, Sayın Ebubekir Gizligider, başta olmak üzere tüm Yöneticilerimize Teşekkür ediyor, Anjiografi Ünitesinin Nevşehir Halkına ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Anjiyo Ünitesi ile birlikte Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Nevşehir Devlet Hastanesi Personeli Rıdvan GÖGÜŞ'ün Objektifinden "15 Temmuz Şehitleri Anma" Fotoğraf Sergisi de açıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.