banner461
banner195

Gizligider; Meclis Genel Kurulu Son Sözü Söyleyecek

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Demokratikleşme paketi içerisinde yer alan Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi'nin önüne Nevşehir isminin koyulup koyulmayacağı konusunda açıklamada bulundu.

Gizligider; Meclis Genel Kurulu Son Sözü Söyleyecek
23 Ekim 2013 Çarşamba 12:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Demokratikleşme paketi içerisinde yer alan Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi'nin önüne Nevşehir isminin koyulup koyulmayacağı konusunda açıklamada bulundu.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider yaptığı açıklamada “Nevşehir Üniversitemiz için inşallah hayırlı olur. Nevşehir Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi'nin önüne Nevşehir olması için biz Nevşehir milletvekilleri olarak bir teklif ilettik.  Zaten aslında bu konunun alt yapısı hazırdı. Biz bunu kamu oyuna açıklamadık. Çünkü son seviyeye gelsin öyle açıklayalım dedik. İnşallah hayırlı olur. Biz Nevşehir ismini ve Nevşehir markasını bundan sonrada gerek ülkemizde gerekse de uluslararası arenada yaşamasını istiyoruz. Bu konuda da sağ olsunlar grup başkan vekilimiz ilgili bakanlarımız bu talebimizi oldukça makul karşıladılar. inşallah bu teklifimiz komisyona gelecek. Daha sonra da genel kurula gelmesiyle de isim değişikliği konusunda son nokta konmuş olacak.'' İfadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
PARDON SAYIN VEKİLİM - 5 yıl önce
biz, 'nevşehir üniversitesi' isminin başına 'hacıbektaş' getirileceğini biliyorduk, vekilimiz sayesinde aydınlandık, meğer 'hacıbektaş üniversitesi' isminin başına 'nevşehir' gelecekmiş yüksek gayretleri sonucu. pardon sayın vekilim :)