banner461
banner195

6 İlden Daha İyi Konumdayız

Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu verilerine göre Nevşehir faal lisanslı futbolcu sayısında İç Anadolu bölgesindeki birçok ilden daha iyi konumda.

 6 İlden Daha İyi Konumdayız
27 Eylül 2014 Cumartesi 15:21

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu verilerine göre Nevşehir faal lisanslı futbolcu sayısında İç Anadolu bölgesindeki birçok ilden daha iyi konumda.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Avcı, Nevşehir ili genelinde bin 360 faal lisanslı futbolcu bulunduğunu belirtti.

Çevre illere nazaran faal lisanslı futbolcu sayısı konusunda Nevşehir’in önde olduğuna dikkat çeken Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Avcı, “Futbol branşında faal sporcu sayılarımıza bakıldığında Nevşehir çevre birçok ilden daha iyi bir konumda. Zira ilimiz genelinde bin 360 olan faal lisanslı futbolcu sayımız 6 ilden daha iyi durumda. Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonumuzun verilerine göre Yozgat ilinde 1084, Aksaray ilinde 960, Kırıkkale ilinde 711, Karaman ilinde 812, Kırşehir ilinde 585, Niğde ilinde ise 471 faal lisanslı futbolcu yer alıyor. Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak ilimizde faal olarak futbol oynayan sporcu sayımızın artırılması konusunda yıllardır sürdürdüğümüz çabalarımızı yeni dönemde de sürdürmeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
antrenör - 4 yıl önce
keşke lisans sayılarına göre kulüplere yardım edilse..katıldığı branşa göre yardım edilse.dahada artar lisanlı sporcu sayımız..ama malesef kulüplere teşvik olmadığı gibi birde çeşitli sorunlar önlerine konuyor.sonrada sporcu yetişmiyor işte...