banner461

Avrupa Spor Haftası Nevşehir’de Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Avrupa Spor Haftası Nevşehir'imizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 

banner503
Avrupa Spor Haftası Nevşehir’de Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor
23 Eylül 2020 Çarşamba 12:35

banner143
banner134

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası ülkemizde de 81 il de eş zamanlı olarak yapılan etkinliklerle kutlanıyor.

Haftanın açılışı nedeniyle Nevşehir’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 No’lu Çim Saha’da düzenlenen etkinliğe Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Rasim Arı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, antrenörler ve sporcular katıldı.

Avrupa Spor Haftası etkinliklerinin açılış törenine katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir protokolü ile birlikte gençlerle bir araya gelerek spor yaptı.

Etkinliğe dair açıklamada bulunan Milletvekili Açıkgöz; "Herkes İçin Spor Federasyonunun Nevşehir’imizdeki etkinliklerine bizler de #Nevşehir protokolümüzle iştirak ediyoruz, sporcularımızla bir aradayız.

Gençlerin sağlıklı, mutlu, huzurlu yarınları için Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldır çalışan AK kadrolarımız; gençlerimizin güvenli ve uygun ortamlarda sosyal yaşamlarını da desteklemeye devam ediyor. Başta Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, AK kadrolarımıza emekleri için teşekkür ediyorum.

Sağlıklı ve zinde yaşam için sporun yaşı yoktur. Herkes temizlik, maske, mesafe ile spor yapmaya davetlidir... Her yaşa ve her branşa uygun imkanlarıyla #Sevdamız Nevşehir’imizde hemşerilerimize hizmet veren Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün tüm emektarlarını kutluyorum." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.