banner461
banner195

Avanos'da “Nesli Tükenen Hayvanlar Duvar Resimleri” projesine destek

Nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek için başlatılan projeye Avanos Belediyesi’de destek verdi.

Avanos'da “Nesli Tükenen Hayvanlar Duvar Resimleri” projesine  destek
24 Mayıs 2016 Salı 09:44

banner143
banner134
Sokak resim sanatçısı; Avanos Cumhuriyet Meydanında bulunan bir binanın duvarına nesli tükenme tehlikesinde olan “Kızıl Amerika Gelinciği” resmi çizdi.
“No More Lies – Daha Fazla Yalan Yok” mahlasıyla, şehrin duvarlarına hayvan resimleri yapalan sanatçı proje kapsamında; konuyla ilgili olarak Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce ile görüşerek çalışma hakkında istişarede bulunduk. Avanos’un farklı yerlerinde resim yapmaya uygun yerleri belirledikten sonra, “Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar” konusu altındaki resmimi iki gün süren bir çalışma sonucunda duvara çizdim.” dedi.
Dünyada şuanda sayıları bin civarında olan ve hergeçen gün azalan Kızıl Amerika Gelinciği’nin resmi sanatçı tarafından çizildi.  Resim için seçtiğim duvarlarda insanların bakarak bu resim neden buraya çizilmiş. Acaba bu hayvanı neden resmetmişler sorusunu zihinlerde uyandırmak istiyorum. Bu hayvanların nesli önümüzdeki yıllarda tamamen tükenebilir. Bir bilinç ve erken uyarı sistemi oluşturmak istiyorum. En azından resimdeki hayvanın adını öğrenenler, bu hayvanın soyunun tükenmekte olduğunu öğrenerek bu sorunun bir tarafında insanın olduğunu fark edecek” dedi.
Sanatçının farklı çalışmalarına, farklı bir şehirdeki herhangi bir duvarda rastlayabilirsiniz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.