banner461
banner195

Baraka Tezgah Çıkmazı Sürüyor

Ülkenin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’de yıllardır yaşanan bir görüntü kirliliğine ne yetkililer bir dur diyebiliyor, ne de bu konuda ciddi bir adım atılabilmiş değil.

 Baraka Tezgah Çıkmazı Sürüyor
01 Nisan 2015 Çarşamba 16:56

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkeniin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’de yıllardır yaşanan bir görüntü kirliliğine ne yetkililer bir dur diyebiliyor, ne de bu konuda ciddi bir adım atılabilmiş değil.

Her ne kadar çok sayıda bölge insanının ekmek teknesi durumunda bulunsa da bölgenin değişik merkezlerinde yer alan, Kapadokya bölgesine yakışmayan Çirkin bir görüntü arz eden tezgahların ıslahı ya da tek tip hale getirilmesi konusunda şu ana kadar ciddi bir adım yok.

Derme çatma, baraka tezgahlarda satışa sunulan turistik ürünleri almaya gelen yerli ve yabancı turistlerin de bölge turizmine yakıştıramadığı tezgahların düzenlenmesi konusunda yaşanan en büyük sıkıntıların başında ise yörenin büyük bir bölümünde yaşanan SİT sorunu yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Avanos ilçesi sınırları içerisindeki Paşabağı Ören yerinde de yaşanan benzer bir durumun ardından daha uzun yıllar Kapadokya bölgesi bu çirkin görüntülerin odağı olmaya devam edecek gibi görünüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İĞRENÇ GÖRÜNTÜLER - 3 yıl önce
kesinlikle nevşehir gibi turistik bir yere hiç yakışmayan görüntüler.belediyeden ve turizm müdürlüğünden yetkililer bu konuyu biran önce ele alsınlar.
Avatar
öztürk - 3 yıl önce
gel düzenle paşabagını