banner461
banner195

Birsöz’ün Yerine Atama

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Ancak gelin görün ki yıllardır süre gelen atılımı ise Turizm Müdürlüğü görevinde bulunan Velettin Birsöz ile bir türlü yapamamıştı.

 Birsöz’ün Yerine Atama
19 Ocak 2015 Pazartesi 15:36

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Ancak gelin görün ki yıllardır süre gelen atılımı ise Turizm Müdürlüğü görevinde bulunan Velettin Birsöz ile bir türlü yapamamıştı.

Bunun en büyük ve en önemli sebeplerinden bir tanesi ise hiç şüphesi tam 35 defa görevden alınan İl Müdürü Velettin Birsöz oldu. Çünkü Kapadokya Bölgesine ne zaman bir Turizm Bakanı ziyarete gelmiş olsa Turizm İl Müdürü Velettin Birsöz ya raporlu ya da yıllık izne ayrılmış oluyordu. Hal böyle olunca turizmciler bölgeyi ziyarete gelen Bakanlardan herhangi bir talep ve isteğini tam anlamıyla iletemiyor ve bu da bölge turizmine hiçbir şekilde katkı sağlamamış oluyordu. Son çıkan kararname ile yine görevden alınan Velettin Birsöz bir kez daha mahkemeye başvuru yapıp yine göreve iade edildi. Ancak Turizm Bakanlığı ise bu durum karşısında İl Müdürü Birsöz’ü geçici görevlendirme ile Bakanlığa atadı.  Birsöz’den boşalan koltuğa ise Turizm Bakanlığı’nda Şube Müdürlüğü görevinde bulunan Cengiz Ekici vekaleten bu göreve getirildi.
Kapadokya’da bu duruma en çok sevilen kişilerin başında ise şüphesiz turizmciler geliyor. Çünkü artık kendi sıkıntılarını dinleyen, çözüm yolları üretmesi için fikir alışverişinde bulunacakları ve en önemlisi de muhatap alacakları bir müdür var artık. Kapadokya bölgesine Turizm Bakanı ziyarete gelmiş olsa istek ve talepleri iletecek bir müdür olduğu için artık Nevşehir’in ve Kapadokya bölgesinin yeni ufuklara yelken açmaması için artık hiçbir engel bulunmuyor. Ne mutlu ki Nevşehir’in artık bir Turizm Müdürü var ve ne Mutlu ki Kapadokya artık yıllardan beri beklenen atılımı yeni dinamik Turizm İl Müdürü ile yapacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fakir-fukara - 3 yıl önce
nevşehirliler yine birbirinin ayağını kaydırıp başka birisini atatmayı başardık.4-5 nevşehirlinin adı geçiyordu en şanslısıda osman beydi niye onu atamadılar anlamadık
Avatar
rehberin dünyası - 3 yıl önce
kapadokyada turim ve tanıtma konusunda efsanaler yaratan ve dürüstlükten kesinlikle taviz vermeyen birsöz kardeşimize selam olsun o tüm engellere rağmen allahın izniyle tekrar görevine kaldığı yerden yakın bir zamanda devam edecektir.o bir dürüstlük abidesi olupköroğlu gibi destanlar yazmıştır
Avatar
rehberler dünyasına - 3 yıl önce
:))) turizm ve tanıtma konusun da ne yapmıs? bizde öğrenelim sizin bildiklerinizi yıllardır elinizde kulandıgınız kitapcıkalrın arkasına bir bakın yeni gelen il müdür vekilinın yaptığını göreceksiniz adam gelmeden yapmış sizin hayalinizde olmayanı.
Avatar
Ekip@1 - 3 yıl önce @rehberin dünyası
rehberin dünyası yalakalık yapma 64 yaşındaki adamdan kültür ve turizm müdürümü olur yeter artık gençler devam etsin.sadece sen yazıyorsun dürüstlükabidesi olduğunu diğer yorumları okursan ne abidesi olduğunu öğrenirsin.
Avatar
otelci - 3 yıl önce @rehberin dünyası
rehberlerin dunyası bolge otellerınde sadece bedava yıyıp ıcme konusunda efsaneler yaratmıstır
Avatar
rehberin dünyasına cevaben - 3 yıl önce
rehberin dünyası diye yazmış ama kendisinden bahsetmiş sanırım adam kendi kendine sahte profil ile yazıyor. neymişş o bir duayenn o bir halk kahramanı o bir o birr :d :d bırak kardeşim bu işleri dürüstlük abidesine de bakın bir çivi bile çaktığınız yok turizmin anasını ağlattınız varlığınız fayda değil zarar verdi. kişiliğinize bişey diyemem lakin işinizi yapmadınız, yapmıyorsunuz yapana da engel olmaya çalışıyorsunuz.