banner461
banner195

Cappadox 19 Mayıs'ta Kapadokya'da Başlıyor

15 sanatçının Kapadokya’ya özel çalışmasının yer alacağı Cappadox, bu yıl 19 – 22 Mayıs 2016 tarihleri arasında müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinliklerini “Gelin bahçemizi ekelim” teması altında topluyor.

Cappadox 19 Mayıs'ta Kapadokya'da Başlıyor
19 Şubat 2016 Cuma 23:07

banner143
banner134
Festival kapsamında yapılacak ve 12 Haziran’a kadar sürecek sanat çalışmalarının küratörlüğünü, 2013 İstanbul Bienali'nin de küratörü olan Fulya Erdemci’nin üstleniyor. Katılımcı sanatçılar arasında Berlin’de yaşayan Ayşe Erkmen, Alman sanatçı Christoph Schaefer ve Brezilyalı video sanatçısı Marila Dardot bulunuyor.

Fulya Erdemci, konuyla ilgili, “Bölgeye özgü ve bağlama duyarlı müdahaleler yardımıyla, sanatçılar bölgenin yaşam kültürünü, sakinlerini, sesleri, dokuyu ve hatta çiçeklerin serpilmesini bile ön plana çıkaracaklar” diyor.

Sergi programının bir parçası olarak, sağaltıcı nitelikleri olan bitkilere dayalı geleneksel ve bölgeye özgü reçetelerin, yerel kadınlarla tartışıldığı doğa yürüyüşleri ve atölyeler yapılacağını belirten Erdemci, “Bazı sanatçılar akıntıya kürek çekecek. Bu bağlamda, Asuncion Molinos Gordo tarım politikalarının değişen üretim modelleri üzerine belirleyici etkisine odaklanacak” diye ekliyor.

Kapadokya'da Sanat: Cappadox 19 Mayıs'ta Başlıyor
Kapadokya'da Sanat: Cappadox 19 Mayıs'ta Başlıyor

Geçen yıl festivalde yer alan fotoğraf sanatçısı Murat Germen, bu sefer, yerel profesyonellerin ortaklığıyla bir dizi interaktif proje geliştirecek. German, çalışmasını “Turistlere, bölgenin son derece sınırlı bir manzarasını sunan şimdiki tur paketinden daha farklı bir deneyim sunan yeni bir kamusal ulaşım sistemi öneriyorum” diyerek anlatıyor.

Kültür Servisi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.