banner461
banner195

Derinkuyu’da Yer altı Şehri Esnafları Turizme Hazırlanıyor

Kapadokya’nın en önemli turizm yerlerinden biri olan Derinkuyu’daki Yeraltı şehrine turistlerin daha çok ilgi göstermesiyle birlikte çevredeki esnaflarda turizme önem vermeye başladılar.

Derinkuyu’da Yer altı Şehri Esnafları Turizme Hazırlanıyor
08 Şubat 2013 Cuma 18:19

banner143
banner134

 Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca’nın esnafları ziyareti sonrasında turistik eşya satıcıları dükkânlarını tentelerle kaplamaya başladılar. Kaymakam Kutluca, “Yeraltı Şehrine gelen turistlerin burada kalma sürelerinin uzaması için esnafla görüştük, esnaflar da kiraya verdiğimiz dükkânlarda bazı yeniliklere gittiler buralar güzelleşmeye başladı. Kültür ve Turizm Bakanımızın değişmesiyle birlikte bazı girişimlerimiz olacak, ilçemize yeni yatırımların gelmesini bekliyoruz” dedi. Belediye Başkanı Ahmet Balcı’da ilçemizin güzelleşmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İlçemize bu yıl daha fazla turistin gelmesini bekliyoruz” dedi.

 

Havaların düzelmesiyle birlikte bazı esnaflar da turizme yönelik hazırlıklara başladılar. Dükkânların önlerine esnaflar tarafından kaldırım taşı döşemeleri başladı. Diğer yandan Yeraltı şehri avlusunda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığına ait kullanılmayan eski hizmet binasının da yıkımına başlanıldı.

Osman Aytekin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
- 5 yıl önce
sayın kaymakammızın sayeside yeni bir derinkuyu oluşumu başladı allah razı olsun hayıntda başarılar dilerim