banner461
banner195

Göreme Diğerlerini Üçe Katladı

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de Göreme Açık Hava Müzesi ilimizde ziyarete açık bulunan ören yerlerinin ilk sırasında olma özelliğini geçtiğimiz ayda devam ettirdi.

Göreme Diğerlerini Üçe Katladı
15 Kasım 2013 Cuma 00:05

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de Göreme Açık Hava Müzesi ilimizde ziyarete açık bulunan ören yerlerinin ilk sırasında olma özelliğini geçtiğimiz ayda devam ettirdi.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, ilimizde ziyarete açık bulundurulan ören yeri, yer altı şehri, müze ve kiliselere oranla Göreme Açık Hava müzesi en öndeki yerini korumaya devam ediyor.

Yıl sonunda 3 Milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi beklenen Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’deki turistik merkezler arasındaki liderliğini sürdüren Göreme açık hava müzesi bu durumuyla aynı zamanda belediyeler arasında da en çok ören yeri gelir eden belediyenin Göreme belediyesi olması özelliğini de sürdürdü.

Sadece Ekim ayı içerisinde 108 bin dolayında yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Göreme açık hava müzesini Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri takip etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.