banner461
banner195

Göreme Türk ve Japon Bayraklarıyla Donatılıyor

Nevşehir'in merkeze bağlı Göreme beldesinde, 2 Japon turiste bıçaklı saldırı sonrasında bugün esnaflar dükkanlarını Türk ve Japonya bayraklarıyla donattı.

Göreme Türk ve Japon Bayraklarıyla Donatılıyor
10 Eylül 2013 Salı 15:31

banner143
Göreme Türk ve Japon Bayraklarıyla Donatılıyor
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir'in merkeze bağlı Göreme beldesinde, 2 Japon turiste bıçaklı saldırı sonrasında bugün esnaflar dükkanlarını Türk ve Japonya bayraklarıyla donattı. Türkiye ve Japonya'nın, daima iki dost ülke olduğunu ve saldırıyı kesinlikle tasvip etmediklerini belirten esnaflar, bunun göstergesi olarak dükkanlarına bayrakları astıklarını ifade etti.

Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac, aldığı bıçak darbeleri sonucu olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan Teramatsu ise ambulansla İ.Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Boynunda ve vücudunun çeşitli yerlerin bıçak darbesi alan Teramatsu burada ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından sağlık durumu iyiye giden Teramatsu'nun henüz konuşamadığı ancak yazı ile sorulara cevap verebildiği öğrenildi. Teramatsu'nun, saldırganın iri yarı bir kişi olduğunu söylediği belirtiliyor. Ancak saldırının tecavüz için mi yoksa gasp yapmak amaçlı mı olduğu öğrenilemedi.

Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu'nun vadi yürüyüşü yapmak üzere bisiklet kiraladığı Göreme merkezde bulunan Kapadokya Bisiklet yetkilisi Tacihan Özdemir ise "Bunu yapan insan vasfında biri olamaz. Bizim beldemizden de değil zaten. Yabancı biri. Çok üzücü bir olay. Bizim en yakın olduğumuz, 'dostumuz' diye tabir ettiğimiz bir ülke. Bölgeye gelen Japonların hemen hepsi İngilizce bildiği için anlaşmakta sorun olmuyor. Buraya bisiklet kiralamak için geldiklerinde çok neşelilerdi. İki genç kız. Çok eğlencelilerdi. Bölgeyi gezmek istediklerini söylediler. Öncelikle Rose Vadisi'ne gideceklerdi. Muhtemelen önce oraya sonra da olayın olduğu Zemi Vadisi'ne gitmişlerdir. Buradan bisiklete binip ayrıldılar." dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
haberci - 5 yıl önce
turist gelmeyecek diye korkanlar allah o rıskı verecekse verir vermeyecekse de rabbimin bi bildiği vardır bu olaya bağlamamak var dünyanın bir çok yerinde yaşanıyor bu tür vakalar
Avatar
mehmet - 5 yıl önce
turisler çinli deniliyor
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
değerli editör bu kullandığınız foto ürgüpteki bir balon firmasına ait foto ürgüpte bayraklarla donatıldı başlıkta göreme yazmışsınız