banner461
banner195

Her Dönem İlgi Odağı

Kapadokya bölgesinde yerli ve yabancı turistlerin güvenliğini sağlamak için atlı, motorize ve yaya jandarma timleri görev yapıyor. Bölgede peribacalarının içerisine kurulan jandarma karakolları ise turistlerden yoğun ilgi görüyor.

 Her Dönem İlgi Odağı
27 Mart 2014 Perşembe 17:32

banner143
banner134

 Her Dönem İlgi Odağı

TÜRKİYE'NİN 'EN DOĞAL BİNALI' JANDARMA KARAKOLU

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinde yerli ve yabancı turistlerin güvenliğini sağlamak için atlı, motorize ve yaya jandarma timleri görev yapıyor. Bölgede peribacalarının içerisine kurulan jandarma karakolları ise turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Kapadokya'da peribacaları ve vadilerin çoğunlukta olduğu turizm alanları, jandarmanın sorumluluk bölgesinde bulunuyor. Bu durum, jandarmaya kültürel bir sorumluluk da yüklüyor.

Kapadokya'nın coğrafi yapısı nedeniyle sınırlı trafiğe müsaade edilen bölgelerde, jandarma motorsikletli asayiş timleri görev yapıyor. Motorize asayiş timleri, turistik alanlarda, piknik, mesire ve ören yerlerinde meydana gelebilecek olayları önlemek ve kısa sürede müdahale etmek için önleyici kolluk görevi icra ediyor.

Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Ören Yeri ve Paşabağları gibi turizm merkezlerinde yaşanan ziyaretçi yoğunluğundan kaynaklanan araç trafiğini de düzenleyen jandarma trafik timleri, Kapadokya'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin huzur içinde bölgeyi gezmelerini sağlıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.