banner461
banner195

Kapadokya'nın İlk ve Tek Butik Oteli Neresi ?

Kapadokya'nın İlk ve Tek Butik Oteli Neresi Biliyor musunuz ? Aynı zamanda Dünyanın en iyi otelleri arasında gösterilen Nevşehir İli Ürgüp İlçesi’nde “Kapadokya’nın Premium Oteli” iddiasıyla hizmet veren Kayakapı Premium Caves – Cappadocia, bölgenin “İlk ve Tek Butik Otel” İşletme Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Kapadokya'nın İlk ve Tek Butik Oteli Neresi ?
03 Eylül 2016 Cumartesi 09:41

banner143
banner134
Nevşehir İli Ürgüp İlçesi’nde “Kapadokya’nın Premium Oteli” iddiasıyla hizmet veren Kayakapı Premium Caves – Cappadocia, bölgenin “İlk ve Tek Butik Otel” İşletme Belgesi’ni almaya hak kazandı. Açılışından bu yana dünya çapında bir çok ödüle sahip olan tesis, almaya hak kazandığı “Butik Otel” işletme belgesiyle başarısını bir kez daha perçinledi.
 
1 Mayıs 2013 tarihinde bir Dinler Hotels iştiraki olarak kapılarını Türk ve Kapadokya turizminin hizmetine açan Kayakapı Premium Caves - Cappadocia, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen bu belgeyle, sahip olduğu ayrıcalıklara bir yenisini daha ekleyerek sektördeki öncü duruşunu bir kez daha ispatlamış oldu.
 
1 Eylül 2016 itibariyle 33 metrekare ile 253 metrekare arasında değişen büyüklükte 39 adet lüks mağara / kaya odaları ile hizmet veren tesis, 2014, 2015 ve 2016’da dünyanın en önemli seyahat değerlendirme sitesi TripAdvisor tarafından “Dünya’nın En İyi ve En Lüks 25 Oteli”, “Avrupa’nın En İyi ve Lüks 25 Oteli”ve “Türkiye’nin En İyi ve En Lüks 25 Oteli”ödüllerinin sahibi oldu.
 
Yakup Dinler: Gururluyuz!
 
Kayakapi Premium Caves - Cappadocia’nın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Dinler konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bir çok sebepten ötürü zorluklarla geçen bir yıl yaşıyoruz. Böyle bir zamanda, Kapadokya gibi dünya markası olmuş bir bölgede butik otel belgesine sahip olan ilk ve tek otel olmak bizim için çok büyük bir gurur kaynağı oldu. Bize destek veren misafirlerimize, partnerlerimize, yerel yönetimimize ve personelimize çok teşekkür ediyorum.
 
Bölgenin ilk Butik Oteli olduk ve bu sınıfınKapadokya’daki tek temsilcisiyiz. Bundan sonra yükümüz daha da ağır. Ama hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, Kayakapı Premium Caves - Cappadocia ve Dinler Hotels olarak Türk turizminin yüz akı olmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Butik Otel nedir?
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı - Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik / Madde 43 uyarınca aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır:
 
Yapısal özelliği, mimari tasarımı, tefriş, dekorasyon ve kullanılan malzemesi yönünden özgünlük arz eden, işletme ve servis yönünden üstün standart ve yüksek kalitede, deneyimli veya konusunda eğitimli personel ile kişiye özel hizmet verilen ve en az on odalı otellerdir. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.