banner461
banner195

Kapadokya Rekorunu Geliştirebilecek mi?

Geçtiğimiz yılın genelinde 2 Milyon 572 Bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesinin geçtiğimiz yıl kırdığı ziyaretçi rekorunu bu yıl tekrar egale edip edemeyeceği merak konusu.

Kapadokya Rekorunu Geliştirebilecek mi?
24 Ağustos 2013 Cumartesi 15:45

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yılın genelinde 2 Milyon 572 Bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesinin geçtiğimiz yıl kırdığı ziyaretçi rekorunu bu yıl tekrar egale edip edemeyeceği merak konusu.

Türkiye'nin peribacaları ve yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezi Kapadokya bölgesini, yüzde 8'lik artışla bu yılın ilk 7 ayında 1,5 milyona yakın turist ziyaret etti.

Peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, yer altı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın 7 aylık bölümünde 1 milyon 409 bin 651 yerli ve yabancı turistin gezdiği belirtildi.
Bölgeyi geçen yılın aynı döneminde 1 milyon 329 bin 414 kişinin ziyaret ettiği ifade edilen açıklamada, turist sayısında bu yıl yaşanan artışın yüzde 8' i bulduğu bildirildi. Temmuz ayında 200 bin 11 kişinin geldiği Kapadokya bölgesinde turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekanların Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri olduğu ifade edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.