banner461

Kapadokya'da Peribacalarına takılan çanak antenlere tepki

Ülkemizin en önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya’da Peribacaları arasına monte edilmiş çanak antenler, görüntü kirliliğine neden oldukları nedeniyle tepki çekmeye devam ediyor.

banner503
Kapadokya'da Peribacalarına takılan çanak antenlere tepki
21 Ağustos 2015 Cuma 17:06

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya’da Peribacaları arasına monte edilmiş çanak antenler, görüntü kirliliğine neden oldukları nedeniyle tepki çekmeye devam ediyor.

 Peribacalarının Büyüsünü Bozmaya Devam Ediyor 

Kapadokya bölgesinin birçok turistik merkezinde peribacalarının üzerine monte edilmiş çanak antenlerin, görüntü kirliliğine neden olmasının yanı sıra doğal güzelliklere de zarar verdiği belirtiliyor.

Müşterilerine peribacasının içerisinde televizyon izleme imkanı sunan bir işletmecileri bölgeye gelen müşterilerin nostaljik bir yapı içerisinde böylesine modern bir hizmet ile karşılaşmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek çanak antenlerin kaldırılması yetkililerin bu duruma çözüm bulması gerekeceğini söylüyor.

Kapadokya'yı ziyaret eden yerli turistler ise çanak antenlerin peribacalarına takılmasından dolayı son derece rahatsız olduklarını dile getiriyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.