banner461
banner195

Kapadokya'nın Değerlerini Dünyaya Tanıtacak

Kapadokya, her yıl 60'ın üzerinde ülkeyi İstanbul'da buluşturan EMITT Fuarı'nda, uluslararası turizm dünyasına tanıtılacak.

Kapadokya'nın Değerlerini Dünyaya Tanıtacak
04 Aralık 2015 Cuma 17:00

banner143
banner134
Türkiye'nin en önemli kültür, doğa, manzara ve sıcak hava balonculuğu merkezlerinden biri olan Kapadokya, her yıl 60'ın üzerinde ülkeyi İstanbul'da buluşturan EMITT Fuarı'nda, uluslararası turizm dünyasına tanıtılacak

Kapadokya bölgesinin merkezi olarak kabul edilen Nevşehir'de, bu yıl İstanbul EMİTT Fuarı'nda bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini bir bütün olarak tanıtılacak. 

Ayrıca Kapadokya önümüzdeki yıl 10 uluslararası fuarda tanıtılacak.

 Kapadokya, önümüzdeki sene 2016 yılı içerisinde 10 Ayrı Uluslararası Fuarda Tanıtılacak...

Kapadokya'nın tanıtım çalışmalaları kapsamında yurt içi ve yurt dışında düzenlenen bütün Uluslararası Fuarlara katılarak tanıtımının yapılacağı bildirildi.
Konu hakkında açıklamada bulunan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan , Kapadokya tanıtımlarıyla farklı yeni pazarlara girmeyi arzu ediyoruz dedi.

Yeni Pazar Arayışı Sürüyor...

Güney Afrika, Brezilya, Arjantin ve Şili gibi ülkelerle 7 kıtada Kapadokya'nın tanıtılması ile yeni pazarlara açılması planlanıyor.

Rusya'daki ekonomik kriz ve terör saldırılarının da etkisiyle bu sezon düşüşe geçen turist sayısını Kapadokya'da yükseltmeyi amaçlayan Nevşehirli turizmciler dünya çapında fuarlarla Kapadokya'nın tanıtımını yapacak. 

Kapadokya fuarlarla tanıtılacak


Tanıtım çalışmaları çerçevesinde Nevşehir Valiliği, KAPHİB, KAPTİD, Nevşehir İl  
Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle başta Uzak Doğu ve İskandinav ülkelerinde yapılan fuarlar olmak üzere, Polonya, İngiltere, Rusya ve Almanya gibi Türkiye'ye en çok turist gönderen ülkelerin de aralarında bulunduğu 10 ayrı fuara katılacak. Fuarlarda kurulacak Kapadokya stantlarında bölgenin doğal güzelliklerinin yanı sıra tatil kampanyaları ve tarihi katılımcılara tanıtılacak. 

Vali Ceylan konu hakkında yaptığı açıklamasında; Uzakdoğu’da Hindistan, Malezya, Singapur, Çin, Hong Kong ve Şangay’a, İskandinav ülkeleri dediğimiz Norveç, İsveç ve Finlandiya’da, komşumuz Rusya’da bir çalışma yapıldı. En son olarak yeni bir pazar olarak kabul ettiğimiz, Tayvan, Filipinler ve Vietnam üzerine bir çalışma yapmayı ve buradaki turizmcilerle bölgemizdeki turizmcileri buluşturma amaçlı bir program düzenledik." dedi.



Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.