banner461
banner195

Kapadokya’nın Rus Turist Beklentisi Artıyor

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’e Rus turistlerin daha fazla gelmesini sağlamanın yollarının aranması gerektiğini söyledi.

Kapadokya’nın Rus Turist Beklentisi Artıyor
21 Aralık 2013 Cumartesi 12:09

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’e Rus turistlerin daha fazla gelmesini sağlamanın yollarının aranması gerektiğini söyledi.

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bölgeye özellikle Rus turistlerin daha fazla gelmesini sağlamak gerektiğini söyledi. Kapadokya bölgesine gelen ülkelerin yanına yeni ülkelerden de turist eklenmesi gerektiğini belirten Nazif Demir, “Kapadokya daha fazla turisti ağırlayabilecek, potansiyeli yüksek bir bölge. Ancak şu ana kadar bölgeye 12 ülkeden genel olarak turistin geldiğini görüyoruz. Bu ülkelerin sayısı artırılmalı dolayısıyla o zaman bölgeye gelen yabancı turist sayısı da artacaktır. Almanya, İspanya, Fransa ve Uzak doğulu turistlerin ilgi gösterdiği bölgemizi Rusya pazarına açmak, Amerikalı turistlerin de bölgemize daha fazla ilgi göstermesini sağlamak gerek. Rusya pazarı aslında çok ilginç bir Pazar. Zira zengini acayip derece de zengin, yoksulu da çok yoksul bir ülke. Gelir dağılımında çok ciddi dengesizlik olan bir ülke. Zengin Rus turistlerinin Antalya’yı tercih edişi ve bu ilimizde kaldıkları süre içerisinde ciddi paralar harcamaları ister istemez bölgemize de bu turistlerin çekilebileceği düşüncesini akıllara getiriyor. Rus turistlerin bölgemize kakma değer olarak çok şey katacağı düşüncesindeyim” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Esnaf - 4 yıl önce
Pararası olan antalyaya zügürt olan nevsehire gelmesinler buranında ahlakını bozmasınlar saygılar