banner461
banner195

Kapadokya'ya 3 Ayda 379 Bin Turist Ziyaret Etti

Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk üç aylık döneminde 379 bin 713 turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Kapadokya'ya 3 Ayda 379 Bin Turist Ziyaret Etti
08 Nisan 2014 Salı 11:01

banner143
banner134

 Türkiye'nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı Kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk üç aylık döneminde 379 bin 713 turistin ziyaret ettiği bildirildi. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı geçtiğimiz yıla göre artış gösterdi.

Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Kapadokya bölgesinde Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme açık bulundurulan Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa örenyeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean, Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı kentlerini bu yılın ilk üç aylık döneminde 379 bin 713 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Kapadokya bölgesindeki müze ve Ören yerlerini geçtiğimiz yılın aynı döneminde 350 bin 532 turist ziyaret etmişti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.